PAP life
Użytkownik:
Hasło:
Kontakt z redakcją


17.02.2013, 16:16  Rozmaitości  Sport dla każdego
wstecz

Mistrzostwa Polski aktorów w pływaniu


Magdalena Kajrowicz - seriale "Hotel 52" i "Czas Honoru" oraz Mateusz Banasiuk - serial "Pierwsza miłość" - wygrali Mistrzostwa Polski Aktorów w pływaniu 2013. Medale wręczała trzykrotna rekordzistka świata i mistrzyni olimpijska Otylia Jędrzejczak.

Około 30 aktorów rywalizowało w niedzielę na basenie Anin - Wawer w kilku kategoriach: żabka 25 m., żabka 50 m, kraul 25 m., kraul 50 m., motylek 25 m., grzbiet 25 m. oraz sztafety w przedziałach wiekowych: do 30 lat, 31 - 50 oraz 50 plus.


Zwyciężczynią wśród kobiet okazała się 29-letnia aktorka Magdalena Kajrowicz, którą widzowie mogli oglądać w gościnnych rolach w serialach "Hotel 52" oraz "Czas Honoru".


Wśród mężczyzn najlepszy był 28-letni aktor znany m.in. z serialu "Pierwsza miłość" Mateusz Banasiuk.


W zawodach wzięli udział także m.in. Marek Frąckowiak, Konrad Kujawski, Edward Sosna, Daniel Zawadzki, Kamil Przystał, Roksana Krzemińska, Gabriela Czyżewska-Detmer, Justyna Sieniawska.


Mistrzostwa prowadziła Katarzyna Dowbor. "Aktorzy radzą sobie znakomicie. Wielu z nich trenowało lub trenuje pływanie. To świetnie działa na sylwetkę. Zwycięzca zostaje Pływakiem Roku Aktorów" - powiedziała PAP Life Dowbor.


Dobrym duchem zawodów była Otylia Jędrzejczak, która wręczyła medale zwycięzcom. "Mistrzostwa Polski aktorów w pływaniu odbywają się po raz dziewiąty. Kilka razy już byłam zapraszana, jednak do tej pory kolidowało to z moimi treningami. Dziś mogę tu być i jestem bardzo szczęśliwa. Wspaniałe jest to, że aktorzy uprawiają sport. Sport przedłuża nam życie. To bardzo ważne. Niektórzy pływają lepiej, niektórzy gorzej, jednak dla mnie najważniejsze jest to, że w ogóle pływają" - powiedziała PAP Life Otylia Jędrzejczak.


Honorowy patronat nad mistrzostwami objęli ZASP, PZP oraz TVP Sport.(PAP Life)


dog/ zig/


Załączniki
ANIN MISTRZOSTWA POLSKI AKTORÓW W PŁYWANIU 2013
Anin, 17.02.2013. Pływaczka Otylia Jędrzejczak (L) i aktor Mateusz Banasiuk (P) podczas Mistrzostw Polski Aktorów w Pływaniu 2013, 17 bm. w Aninie pod Warszawą. (mr) PAP/Leszek Szymański

Copyright © PAP SA 2012 Materiały redakcyjne, fotografie, grafy, zdjęcia i pliki wideo pochodzące z serwisów PAP stanowią element baz danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A z siedzibą w Warszawie, i chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Z zastrzeżeniem przewidzianych przez przepisy prawa wyjątków, w szczególności dozwolonego użytku osobistego, ich wykorzystywanie dozwolone jest jedynie po zawarciu stosownej umowy licencyjnej. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.