PAP life
Użytkownik:
Hasło:
Kontakt z redakcją


15.11.2011, 10:10  Kultura i rozrywka
wstecz

Edyta Geppert śpiewa kolędy na nowej płycie "Święta z bajki"


Tradycyjne kolędy i piosenki świąteczne autorstwa m.in. Jacka Cygana, Seweryna Krajewskiego i Magdy Czapińskiej, zawiera najnowsza płyta Edyty Geppert "Święta z Bajki". Aranżacji utworów dokonał jazzman Krzysztof Herdzin, a w nagraniu wzięła udział Sinfonia Viva.

"O takiej płycie myślałam od dawna. Kolędy to perły naszej kultury narodowej. Są tak niezwykle piękne i szlachetne w swej prostocie, że długo nie miałam odwagi zmierzyć się z nimi" - zdradziła w rozmowie z PAP Life piosenkarka.


"Spotkanie z Krzysztofem Herdzinem pozwoliło mi uwierzyć, że nasza wspólna artystyczna propozycja ma sens. Krzysztof, jak nikt inny, potrafi - szanując tradycję - dodać swoje, bardzo oryginalne, pełne muzycznej fantazji spojrzenie" - mówiła Geppert.


Płyta "Święta z bajki" zawiera dziesięć tradycyjnych kolęd, z okresu od XVI do XIX w. Geppert zaśpiewała m.in. "Bóg się rodzi", "Pójdźmy wszyscy do stajenki", "Lulajże Jezuniu", "Przybieżeli do Betlejem", "Cichą noc".


Oprócz tego na płycie znalazły się piosenki świąteczne: "Zgubiliśmy się" i tytułowe "Święta z bajki". Ich słowa napisali specjalnie dla artystki Magda Czapińska i Jacek Cygan. Autorami muzyki są Seweryn Krajewski i Tomasz Bajerski.


Całość uzupełnia fragment poematu Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego "Przed zapaleniem choinki", recytowany przez Piotra Loretza.


Na płycie znajduje się także bonus w postaci piosenki "Jingle Bells", napisanej w XIX w. przez Amerykanina Jamesa Pierponta. Autorem polskiego przekładu słów jest Grzegorz Wasowski.


Wszystkie aranżacje muzyczne opracował pianista i aranżer Krzysztof Herdzin. W nagraniu wzięła udział orkiestra Sinfonia Viva oraz gitarzysta Janusz Strobel.(PAP Life)


maz/ hes/ dki/


Załączniki
OLSZTYN KONCERT EDYTA GEPPERT
Olsztyn, 11.09.2011. Edyta Geppert wystąpiła, 10 bm. w Olsztynie. (as/cat) PAP/Adrian Starus

Copyright © PAP SA 2012 Materiały redakcyjne, fotografie, grafy, zdjęcia i pliki wideo pochodzące z serwisów PAP stanowią element baz danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A z siedzibą w Warszawie, i chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Z zastrzeżeniem przewidzianych przez przepisy prawa wyjątków, w szczególności dozwolonego użytku osobistego, ich wykorzystywanie dozwolone jest jedynie po zawarciu stosownej umowy licencyjnej. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.