PAP life
Użytkownik:
Hasło:
Kontakt z redakcją


14.01.2011, 14:14  Kultura i rozrywka
wstecz

Emmanuelle Seigner u Smolika


"Forget Me Not" to drugi singiel promujący czwartą autorską płytę Andrzeja Smolika. We wszystkich utworach z albumu występują gościnnie gwiazdy zaproszone przez artystę. W "Forget Me Not" usłyszeć można Emmanuelle Seigner.

Już niedługo będzie można także zobaczyć Emmanuelle i Smolika w teledysku, jaki został nakręcony do piosenki singla. Klip będzie utrzymany w stylu retro, Emmanuelle wcieli się w rolę gwiazdy filmowej z dawnych lat.


Autorem zdjęć do tego obrazu oraz reżyserem jest światowej sławy operator filmowy Paweł Edelman, który realizował zdjęcia do "Pianisty", "Oliviera Twista", "Ray'a", "Autora Widmo", "Katynia".


"4" to kolejny album w dorobku jednego z najbardziej cenionych muzyków niszowych. Na płycie poza Emmanuelle Seigner pojawiły się Gaba Kulka i Mika Urbaniak.


Smolik to muzyk, kompozytor, producent i multiinstrumentalista urodzony w Świnoujściu. Wielokrotnie nominowany i dwukrotny laureat nagrody muzycznej Fryderyk w kategorii Kompozytor roku w 2003 i 2004. Uhonorowany Paszportem Polityki 2003.


Jego ostatni album - "3" osiągnął status złotej płyty. Smolik współpracował z Nosowską, Gawlińskim i Rodowicz przy ich solowych projektach. Nagrywał także z Noviką, Kayah, zespołem Myslovitz i Arturem Rojkiem, Krzysztofem Krawczykiem i Marią Peszek.(PAP Life)


azu/ zig/


Załączniki
WARSZAWA ORANGE WARSAW FESTIVAL SEIGNER
Warszawa, 04.09.2009. Występ Emmanuelle Seigner. Muzyk i producent Andrzej Smolik zaprezentował 4 bm. podczas Orange Warsaw Festival swój najnowszy projekt. Artysta po raz pierwszy zagrał z towarzyszeniem dwudziestoosobowego Big Bandu, a do wspólnego występu zaprosił siedmioro wokalistów - aktorkę i piosenkarkę Emmanuelle Seigner, prywatnie żonę Romana Polańskiego, polskie wokalistki Gabę Kulkę, Mikę Urbaniak, Kasię Kurzawską z ?Sofy?, Marsiję z Loco Star, nowe odkrycie Smolika- Sqbass i współtwórcę angielskiego zespołu ?Tribute to Michael Jackson? - Victora Daviesa. Podczas koncertu Andrzej Smolik zaprezentował materiał z płyty, nad którą pracuje. Piątkowe koncerty na Placu Defilad zainaugurowały 4 bm. drugą edycję Orange Warsaw Festival 2009. (cat) PAP/Leszek Szymański

Copyright © PAP SA 2012 Materiały redakcyjne, fotografie, grafy, zdjęcia i pliki wideo pochodzące z serwisów PAP stanowią element baz danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A z siedzibą w Warszawie, i chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Z zastrzeżeniem przewidzianych przez przepisy prawa wyjątków, w szczególności dozwolonego użytku osobistego, ich wykorzystywanie dozwolone jest jedynie po zawarciu stosownej umowy licencyjnej. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.