PAP life
Użytkownik:
Hasło:
Kontakt z redakcją


14.02.2020, 12:12  Na ścieżkach nauki  Zdrowy styl życia
wstecz

Jane Fonda o operacjach plastycznych: "Nigdy więcej nie pójdę pod nóż!"


Panująca w Hollywood presja młodości jest dla aktorek źródłem stresu i niskiej samooceny. "Muszę pracować każdego dnia, aby zaakceptować siebie; nie przychodzi mi to łatwo" - mówi Jane Fonda. 82-letnia gwiazda kina dodaje, że nie zamierza już korzystać z usług chirurgii plastycznej. "Nigdy więcej nie pójdę pod nóż!" - zapewnia.

Jane Fonda przyznała, że panujący w przemyśle filmowym kult wiecznej młodości, rodzi ogromną presję związaną z wyglądem. Dotyczy to głównie kobiet, od których wymaga się, by niezależnie do wieku, prezentowały się jak nastolatki. Nie jest tajemnicą, że Fonda, która mimo ukończonych 82 lat wygląda nad wyraz młodo, poddawała się operacjom plastycznym. Nigdy tego nie ukrywała. Teraz zapewnia, że przygodę ze skalpelem uważa za zakończoną.


Legendarna aktorka, która ma na koncie dwie statuetki Oscara, zdradza, że nie ma zamiaru korzystać w przyszłości z dobrodziejstw medycyny estetycznej. "Nie mogę udawać, że nie jestem próżna, ale nie będzie już żadnej operacji plastycznej. Nigdy więcej nie pójdę pod nóż" - przekonuje w rozmowie z "Elle Canada". Gwiazda kina dodaje, że inwazyjne zabiegi upiększające były dla niej remedium na niską samoocenę. Przez wiele lat Fonda zmagała się z bulimią. "Muszę pracować każdego dnia, aby zaakceptować siebie. Nie przychodzi mi to łatwo. Przekonanie, że "nie jestem wystarczająco ładna, chuda, bystra" jest bardzo powszechne wśród kobiet. Walki z takim myśleniem trzeba się nauczyć" - wyjaśnia aktorka.


I dodaje, że dużą rolę w budowaniu pewności siebie i umacnianiu poczucia własnej wartości odegrały w jej życiu silne kobiece przyjaźnie. "Dorastałam w latach 50. W tamtych czasach sądziłam, że kobiety są jak koty. Konkurują ze sobą, ściągają się nawzajem w dół. A tymczasem, dopiero kiedy współpracujemy ze sobą, jesteśmy niezwyciężone, nie mamy ograniczeń w kwestii tego, co możemy osiągnąć. Teraz na szczęście otaczam się kobietami, które się wspierają i które mogę nazwać swoimi prawdziwymi przyjaciółkami" - konkluduje gwiazda. (PAP Life)


iwo/ moc/


Załączniki
USA FIRE DRILL FRIDAY
epa08201419 US actress Jane Fonda participates in the Fire Drill Friday climate change rally at downtown City Hall Los Angeles, California, USA, 07 February 2020. EPA/ETIENNE LAURENT Dostawca: PAP/EPA.
USA FIRE DRILL FRIDAY
epa08201419 US actress Jane Fonda participates in the Fire Drill Friday climate change rally at downtown City Hall Los Angeles, California, USA, 07 February 2020. EPA/ETIENNE LAURENT Dostawca: PAP/EPA.

Copyright © PAP SA 2012 Materiały redakcyjne, fotografie, grafy, zdjęcia i pliki wideo pochodzące z serwisów PAP stanowią element baz danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A z siedzibą w Warszawie, i chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Z zastrzeżeniem przewidzianych przez przepisy prawa wyjątków, w szczególności dozwolonego użytku osobistego, ich wykorzystywanie dozwolone jest jedynie po zawarciu stosownej umowy licencyjnej. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.