PAP life
Użytkownik:
Hasło:
Kontakt z redakcją


12.02.2020, 11:11  Rozmaitości  Kultura i rozrywka
wstecz

Jennifer Aniston o toksycznej matce i trudnym dzieciństwie


Brak poczucia stabilizacji. Matka modelka wpędzająca w kompleksy. Dom, w którym stale były kłótnie. Oto historia Jennifer Aniston.

Jennifer Aniston, słynna Rachel Green z kultowego sitcomu "Przyjaciele", która po latach wróciła na szklany ekran w głośnej produkcji "The Morning Show", w ostatnim wywiadzie odniosła się do swojego dzieciństwa. W rozmowie przeprowadzonej przez Sandrę Bullock dla "Interview Magazine" wyznała, że okres dorastania był dla niej trudnym etapem w życiu, ze względu na konflikt między rodzicami. Rozwiedli się, gdy Jennifer miała dziewięć lat.


"Dorastałam w domu, w którym nie było stabilizacji. Brakowało mi poczucia bezpieczeństwa. Myślę, że wynikało to z tego, że moi rodzice ciągle się kłócili, walczyli ze sobą. Gdy na co dzień obserwujesz pewne zachowania dorosłych, ich brak życzliwości dla siebie nawzajem, skłania cię to do myślenia: "Nie chcę taka być. Nie chcę doświadczać tego uczucia, które jest w moim ciele. I nie chcę, żeby ktokolwiek, z kim się zetknę, tego doświadczył" - przyznaje Aniston.


We wcześniejszych wywiadach gwiazda zdradziła, że miała wyjątkowo skomplikowaną relację z matką. W rozmowie z "The Sunday Telegraph" Aniston porównała ją do wątku toksycznej relacji granej przez siebie w filmie "Kluseczka" bohaterki i jej matki, która miała obsesję na punkcie urody. "Jednym z powodów, dla których naprawdę spodobał mi się scenariusz, było to, że przypominał mi moje własne dzieciństwo. Moja matka była modelką i liczyło się dla niej tylko to, jak wyglądam. Jako mała dziewczynka po prostu chciałam być widziana i kochana przez mamę, która była zbyt zajęta nieistotnymi rzeczami" - wyjawiła wówczas Aniston.


Aktorkę podziwiać można obecnie w docenianym przez widzów i krytyków serialu "The Morning Show" platformy Apple TV+, opowiadającym o ciemnych stronach pracy w telewizji i świecie w erze #MeToo. Za wyrazistą rolę prezenterki Alex Levy, Aniston została nominowana do Złotego Globu oraz uhonorowana Nagrodą Gildii Aktorów Ekranowych w kategorii "Wybitny występ aktorki w serialu dramatycznym". (PAP Life)


iwo/ moc/


Załączniki
USA AWARDS SHOW
epa05107908 US actress Jennifer Aniston arrives for the 21st Annual Critics' Choice Awards at Barker Hangar in Santa Monica, California, USA, 17 January 2016. EPA/NINA PROMMER Dostawca: PAP/EPA.

Copyright © PAP SA 2012 Materiały redakcyjne, fotografie, grafy, zdjęcia i pliki wideo pochodzące z serwisów PAP stanowią element baz danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A z siedzibą w Warszawie, i chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Z zastrzeżeniem przewidzianych przez przepisy prawa wyjątków, w szczególności dozwolonego użytku osobistego, ich wykorzystywanie dozwolone jest jedynie po zawarciu stosownej umowy licencyjnej. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.