PAP life
Użytkownik:
Hasło:
Kontakt z redakcją


10.12.2019, 13:13  Rozmaitości  Kultura i rozrywka
wstecz

Tomasz Karolak wyreżyseruje film, w którym opowie swoją rodzinną historię


"Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu" - taki jest roboczy tytuł filmu, który będzie debiutem reżyserskim Tomasza Karolaka. "Opowiadam o sobie, nie chcę niczego zmyślać" - mówi PAP Life aktor. który pisze również scenariusz filmu.

Tomasz Karolak przygotowuje się do debiutu w roli reżysera. Aktor zamierza nakręcić film oparty na historii, która wydarzyła się w jego rodzine. Roboczy tytuł filmu brzmi "Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu", autorem scenariusza jest sam Karolak.


"To będzie moja historia, nie chcę niczego zmyślać, pracuję teraz nad drugą wersją scenariusza" - powiedział aktor PAP Life. I zdradził, że film ma opowiadać o podróży głównego bohatera z umierającym wujem do Rzymu. "Od razu dopowiem, że wuj żyje i ma się dobrze" - dodaje Karolak.


Aktor nie chce mówić o terminie rozpoczęcia realizacji filmu, bo ten jest zależy od producentów, a rozmowy z nimi wciąż się toczą. Chciałby jednak wejść na plan w maju lub czerwcu przyszłego roku. "Najpóźniej we wrześniu" - dodaje.


Czy Karolak zagra też jedną z ról w swoim debiucie reżyserskim? "Nie podjąłem jeszcze decyzji, chociaż dostaję sygnały, że byłoby to dobre dla projektu" - mówi PAP Life aktor.


Karolaka można teraz oglądać w serialu "rodzinka.pl". Pojawił się też w serialu "39 i pół tygodnia". W ostatnim odcinku aktor oddał tragicznie zmarłemu Piotrowi Woźniakowi-Starakowi, producentowi serii. Główny bohater, grany przez Karolaka, pożegnał się ze swoją córką, śpiewając wzruszającą piosenkę. Tuż po śmierci producenta aktor wyznał w jednym z wywiadów: "Pierwsze słowa tej piosenki brzmią: 'A kiedy już nadejdzie czas i sama pójdziesz dalej w świat będę przy Tobie. W deszczu, w chmurach będę przy Tobie'. Niech ten serial, który opowiada o walce z tym nieuchronnym, będzie takim testamentem. Tak bym chciał". (PAP Life)


zig/ gra/Copyright © PAP SA 2012 Materiały redakcyjne, fotografie, grafy, zdjęcia i pliki wideo pochodzące z serwisów PAP stanowią element baz danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A z siedzibą w Warszawie, i chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Z zastrzeżeniem przewidzianych przez przepisy prawa wyjątków, w szczególności dozwolonego użytku osobistego, ich wykorzystywanie dozwolone jest jedynie po zawarciu stosownej umowy licencyjnej. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.