PAP life
Użytkownik:
Hasło:
Kontakt z redakcją


09.12.2019, 06:06  Rozmaitości  Kultura i rozrywka
wstecz

Podczas trasy "Betlejem w Polsce" znani artyści zaprezentują najpiękniejsze kolędy z różnych stron świata


Trasa koncertowa "Betlejem w Polsce", z kolędami z różnych stron świata w wykonaniu plejady gwiazd, rozpocznie się 28 grudnia i obejmie jedenaście polskich miast. "Stworzymy razem największy w Polsce chór kolędników" - zapowiadają organizatorzy.

Projekt "Betlejem w Polsce" będzie mieć charakter ogólnopolski po raz czwarty. W sezonie 2019/2020 artyści z widowiskiem "Głośna noc!" zawitają do Katowic, Poznania, Torunia, Szczecina, Kalisza Warszawy, Wrocławia, Kielc, Gdyni i Ostródy. Trasa potrwa od 28 grudnia do 18 stycznia.


Wśród tuzów, którzy wystąpią razem na scenie są: Arka NOEGO, Natalia Niemen, Magda Bereda, Kasia Wilk, Agnieszka Musiał, Gabi Gąsior, Maya Avraham (piosenkarka z Izraela), Andrzej Lampert, Skubas, Robert Friedrich, Adam Krylik, Mate.O, Marek Piekarczyk, Mietek Szcześniak i Zespół Muzyczny Jana Smoczyńskiego.


"W pierwszej części koncertu wyruszamy w podróż w czasie i przestrzeni. Podróżujemy po różnych, historycznych krainach. Dotykamy najpiękniejszych zabytków kultury muzycznej różnych narodów, różnych tradycji muzycznych, z różnych wieków, z różnych tradycji chrześcijańskich" - opowiadał na konferencji prasowej dyrektor artystyczny projektu, Mate.O.


Utwory wybrzmią w polskich przekładach i w nowych, współczesnych aranżacjach. W drugiej części koncertu artyści zaśpiewają najpopularniejsze polskie kolędy wraz z publicznością. "Stworzymy razem największy w Polsce chór kolędników" - stwierdził Mate.O. Będzie też wspólne dzielenie się opłatkiem.


"Przypadł mi utwór z IV wieku, którego autorem jest Syryjczyk Efem. Tę pieśń śpiewano kiedyś na targach rybnych. To najtrudniejsza pieśń, jaką wykonywałem. Są w niej takie interwały i takie ekspresje, których nie ma w naszej kulturze. Spędziłem z nią już trzy noce. Za każdym razem, jak się obudziłem, to ją słyszałem" - powiedział PAP Life Marek Piekarczyk.


Dochód z trasy koncertowej widowiska zostanie przeznaczony na pomóc dla osób potrzebujących. (PAP Life)


ag/


Załączniki
KRAKÓW KONCERT MŁODOŚĆ - PROJEKT ŻYCIA I ROCZNICA ŚDM
Kraków, 29.07.2017. Natalia Niemen podczas koncertu "Młodość ? projekt życia" w Tauron Arenie, 29 bm., w ramach obchodów pierwszej rocznicy Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. (pz/dw) PAP/Paweł Zechenter

Copyright © PAP SA 2012 Materiały redakcyjne, fotografie, grafy, zdjęcia i pliki wideo pochodzące z serwisów PAP stanowią element baz danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A z siedzibą w Warszawie, i chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Z zastrzeżeniem przewidzianych przez przepisy prawa wyjątków, w szczególności dozwolonego użytku osobistego, ich wykorzystywanie dozwolone jest jedynie po zawarciu stosownej umowy licencyjnej. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.