PAP life
Użytkownik:
Hasło:
Kontakt z redakcją


17.11.2019, 06:06  Zdrowy styl życia
wstecz

Zmysłowe daktyle


Jedzenie daktyli dostarcza mnóstwa energii i poprawia metabolizm. Owoce palmy daktylowej mają też moc afrodyzjaku. W starożytności przygotowywano z nich wino o właściwościach odurzających.

"Pito je podczas rytualnych zgromadzeń, dodatkowo przyprawiając je mandragorą lub lulkiem czarnym. To substancje o silnym działaniu zwiększającym popęd płciowy. Może dlatego również daktyle zdobyły sławę afrodyzjaków. Do dzisiaj u niektórych afrykańskich plemion wino daktylowe jest napojem rytualnym, który umożliwia kontakt z bóstwami" - dowiadujemy się z książki "Kuchnia afrodyzjaków" autorstwa Anny Szubińskiej.


W cieszeniu się zmysłową stroną życia pomagają też orzechy, awokado, granat, a nawet pietruszka. Niekwestionowanym królem afrodyzjaków są ostrygi. Cudowne muszle miłości rozsławił Casanova. "Kuchnia afrodyzjaków" zawiera starannie dobrane przepisy potraw na każdą porę roku z wykorzystaniem znanych afrodyzjaków. Książka trafiła do księgarni 13 listopada.


Wracając do daktyli, pałaszowanie tych owoców niesie jeszcze szereg innych korzyści, niż te natury miłosnej. Są dobrym źródłem magnezu, potasu, cynku i wapnia. Mogą być lekarstwem na problemy jelitowe - ich regularne spożywanie pomaga w rozwoju przyjaznych bakterii w jelitach, niwelują zaparcia. Co więcej, chronią przed odkładaniem się złogów cholesterolu na ściankach naczyń krwionośnych. Nie bez kozery palma daktylowa dostała przydomek "drzewo życia".


Zaleca się, aby dziennie spożywać 3-4 daktyle. (PAP Life)


ag/ jbr/Copyright © PAP SA 2012 Materiały redakcyjne, fotografie, grafy, zdjęcia i pliki wideo pochodzące z serwisów PAP stanowią element baz danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A z siedzibą w Warszawie, i chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Z zastrzeżeniem przewidzianych przez przepisy prawa wyjątków, w szczególności dozwolonego użytku osobistego, ich wykorzystywanie dozwolone jest jedynie po zawarciu stosownej umowy licencyjnej. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.