PAP life
Użytkownik:
Hasło:
Kontakt z redakcją


07.11.2019, 12:12  Moda
wstecz

6 ekscentryczności w modzie męskiej na jesień i zimę


Sztuczne futra, skórzane spodnie, swetry z nadrukiem - ekscentryczne propozycje pojawią się w modzie męskiej w sezonie jesień/zima 2019/2020. Z jakich dziwactw modowych panowie mogą czerpać jesienią i zimą? Kilka trendów zauważono na ulicach podczas Fashion Week.

Francuski "Vogue" wymienia sześć nieoczywistych i ekscentrycznych trendów w modzie męskiej, które warto wypróbować tej jesieni, aby poprawić swój styl.


Sweter lub bluza z ilustracją


Wyrazisty sweter z dzianiny - obecny np. w kolekcjach marek Casablanca i Dior, ma widoczny nadruk, nierzadko z dużym napisem. I choć panowie lubią wersję z golfem lub bluzę z kapturem z akcentami ulicznymi, to jednak sweter z dużymi, nadrukowanymi ilustracjami szturmuje męską garderobę w tym sezonie. Czy będzie tak popularny, jak logotypowe koszulki, które były hitem latem ubiegłego roku?


Skórzane spodnie


Było ich całkiem sporo na pokazach mody. Widziano je w kolekcjach Alyx, Berluti i Dior, na pokazach sezonu jesienno-zimowego 2019-2020. To klasyczna garderoba rockmena z lat 70. - panowie mogą być jak Jim Morrison, Mick Jagger i Freddie Mercury. Skóra jest ich sezonowym sprzymierzeńcem. Taka ekstrawagancja wielu się spodoba.


Szal z logotypem


Syndrom logomanii uderzył ponownie. Szalik, najlepszy sprzymierzeniec podczas niskich temperatur, może mieć wiele wcieleń. Panowie mogą wybrać np. niebotycznie długi, otulający szyję lub bardzo kolorowy. Jest jeden warunek: musi być ozdobiony różnego rodzaju emblematami.


Róż także dla panów


Choć wydaje się to bardzo ekscentryczne, to jednak róż pojawił się w kolekcjach męskich wielu marek. Motto sezonu brzmi: "odważ się!" Róż był widoczny w wersji neonowej w klasycznej kolekcji Berluti, ale także w propozycjach odzieży sportowej u Kenzo. Czy nam się to podoba, czy nie, róż jest ważnym kolorem męskich kolekcji jesienno-zimowych 2019-2020.


Monochromatyczny wygląd


Całkowity monochromatyczny strój jest gwarancją eleganckiego, wręcz gwiazdorskiego wyglądu. W podobnej tonacji płaszcz, spodnie, koszula czy sweter - jednolity kolor sprawi, że mężczyzna stworzy swój styl bez jednej fałszywej nuty.


Sztuczne futro


Sztuczne futro jest królem wybiegów, także w kolekcjach dla panów. Idealne na ekstremalne temperatury, a w tym sezonie, na męskich ramionach wychodzi na ulice. Miętowe futro i czarny kapelusz? Właśnie tak! (PAP Life)


dki/ jbr/


(Vogue)


Załączniki
FRANCE PARIS FASHION WEEK
epa07297912 Models present creations from the Fall/Winter 2019/2020 Men's collection by British designer Kim Jones for Dior during the Paris Fashion Week, in Paris, France, 18 January 2019. The presentation of the Fall/Winter 2019/20 menswear collections runs from 15 to 20 January 2019. EPA/IAN LANGSDON Dostawca: PAP/EPA.

Copyright © PAP SA 2012 Materiały redakcyjne, fotografie, grafy, zdjęcia i pliki wideo pochodzące z serwisów PAP stanowią element baz danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A z siedzibą w Warszawie, i chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Z zastrzeżeniem przewidzianych przez przepisy prawa wyjątków, w szczególności dozwolonego użytku osobistego, ich wykorzystywanie dozwolone jest jedynie po zawarciu stosownej umowy licencyjnej. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.