PAP life
Użytkownik:
Hasło:
Kontakt z redakcją


11.10.2019, 14:14  Moda
wstecz

Perły, kamienie i dzikie zwierzęta, czyli biżuteria na wiosnę


Pokazy mody na sezon wiosna-lato 2020 ujawniły nie tylko trendy odzieżowe. Znane marki zasygnalizowały również, jaka biżuteria będzie na topie w nadchodzącym sezonie. Można wyróżnić kilka znaczących trendów.

Muszle w biżuterii XXL, dzikie bestiarium, minitorby noszone na łańcuszkach, łańcuchy o dużych ogniwach... Następne lato bez wątpienia przyniesie kolekcję oryginalnej biżuterii. Przegląd modnej biżuterii przygotował magazyn "Vogue".


Ogromne muszle


Swoje wielkie wejście zrobiły już kilka sezonów temu: muszelki, bransoletki na kostki, naszyjniki z trofeami plażowymi. W przyszłym sezonie letnim trendem będzie nadal biżuteria morska, ale tym razem zakładamy ją w wersji XXL, wręcz przesadzoną. Ogromny naszyjnik z białych muszli? Tak! Taka biżuteria była do zauważenia podczas pokazów takich projektantów, jak: Balenciaga, Andreas Kronthaler dla Vivienne Westwood, Prada.


Flower Power


Eksplozja kwiatów zapowiadająca nadejście wiosny jest widoczna w postaci naszyjników, broszek i kolczyków w wersji maksi. Skarby pól i łąk, bardzo widowiskowe. Ta biżuteria była obecna na pokazach: Giambattista Valli, Louis Vuitton, Dior.


Malutka torebka jako biżuteria


Jacquemus rozpoczął ten trend od prezentacji swojej wiosenno-letniej kolekcji, w czerwcu, na prowansalskim polu lawendy. Kluczowy element jego kolekcji to torba Chiquito oferowana w wersji xxs, do noszenia na szyi. Kilka miesięcy później trend ten został podchwycony przez innych projektantów, podczas Fashion Week, szczególnie w kolekcjach Dolce & Gabbana i Fendi. Torebka przeszła do działu akcesoriów jubilerskich.


Biżuteria jak wygodne narzędzie


Kolczyki z kart bankowych, okulary na łańcuszku-naszyjniku ... Jest tu mnóstwo reinterpretacji przedmiotów codziennego użytku. Twórcy sądzili, że nadadzą inny wymiar przedmiotom, rzec by można, pospolitym. Sprowadzenie przedmiotów codziennego użytku do roli biżuterii można było zobaczyć w kolekcjach: Balenciaga, Celine, Stella McCartney.


Łańcuch


Taka biżuteria to jak flirtowanie z kodeksami nieskrępowanego mieszczaństwa. Łańcuch - klejnot-akcesorium z XVIII wieku. Mówiąc poważniej, łańcuch biżuteryjny, ale dość gruby, dekoruje kołnierz koszuli, już nic więcej nie będzie potrzebne... Obecny w kolekcjach: Michaela Korsa, Givenchy, Marca Jacobsa.


Ogromne kamienie


Idąc śladami fali odnowy biologicznej, która od kilku lat wstrząsa sferą biżuterii, promując zalety kamieni, twórcy wykorzystują ją w najprostszej formie. Duże, jakby tylko przecięte kamienie, zawieszone na długich łańcuszkach. To bardziej talizman niż biżuteria. Ozdoba, a może coś, co przysporzy nam dobrych wibracji? Taką biżuterię zaobserwowano w kolekcjach: Giambattisty Valli, Isabel Marant, Saint Laurenta by Anthony Vaccarello.


Wszystko czego potrzebujesz, to miłość


Serca - jest ich dużo, w różnych wersjach... Serce jest pożądanym klejnotem. W wersji XL lub wysadzane diamentami. Mają taką biżuterię Balenciaga, Chanel i Marc Jacobs. Saint Laurent by Anthony Vaccarello wisiorek w kształcie serca zaleca nosić na gołej skórze... Blisko serca?


Dzikość


Dzikie zwierzęta, prosto z sawanny lub dżungli, panują - dosłownie - w biżuterii. W spinkach do koszuli, naszyjniku lub kolczykach - twórcy wykorzystują złoto, diamenty lub kamienie, aby ukazać bestie, w sposób wyjątkowy. Taką biżuterię znajdziemy w kolekcjach: Dolce & Gabbana, Oscar de la Renta, Valentino.


Dziewczyna z perłą


Klejnot-fetysz, nieregularna barokowa perła lub perłowy wisiorek o perfekcyjnych kształtach znajdują się na uszach i szyjach dziewcząt. Kolczyki perłowe o podłużnej formie, jak z obrazu holenderskiego malarza Johannesa Vermeera, to zawsze pożądany dodatek, także i w nadchodzącym sezonie. Perły proponują marki: Burberry, Dior, Alexander McQueen. (PAP Life)


dki/ jbr/


Załączniki
FRANCE PARIS FASHION WEEK
epa07867206 A model presents a creation from the Women Spring/Summer 2020 collection by Saint Laurent fashion house during the Paris Fashion Week, in Paris, France, 24 September 2019. The presentation of the Women's collections runs from 23 September to 01 October. EPA/IAN LANGSDON Dostawca: PAP/EPA.

Copyright © PAP SA 2012 Materiały redakcyjne, fotografie, grafy, zdjęcia i pliki wideo pochodzące z serwisów PAP stanowią element baz danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A z siedzibą w Warszawie, i chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Z zastrzeżeniem przewidzianych przez przepisy prawa wyjątków, w szczególności dozwolonego użytku osobistego, ich wykorzystywanie dozwolone jest jedynie po zawarciu stosownej umowy licencyjnej. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.