PAP life
Użytkownik:
Hasło:
Kontakt z redakcją


26.09.2019, 11:11  Moda
wstecz

Poetycki ogród Marii Grazii Chiuri na pokazie Diora w Paryżu


W tej kolekcji na sezon wiosna-lato 2020, prezentowanej w sercu Hipodromu w Longchamp, Maria Grazia Chiuri składa hołd przyrodzie. Spektakularna scenografia nadaje ton: wysadzane drzewami alejki, na których widnieje napis: "#PlantingfortheFuture".

To zdjęcia Catherine Dior - siostry Christiana - w ogrodzie - zainspirowały tę kolekcję. Maria Grazia Chiuri sięga do bukolicznego i poetyckiego świata młodej kobiety. Projektantka stworzyła idealną garderobę dla tej, która uprawia swój ogród Edenu. "Ta nowa kolekcja przywołuje - poprzez swoje wzory i hafty, blask i fakturę rafii - wyobrażenie o bujnej roślinności" - podaje w komunikacie prasowym projektantka.


Sukienki z rafii, kwieciste wzory, powracające niebieskie bluzki, wstążki, zwiewne, długie sukienki lub duże parki - to ubiór ogrodnika współczesności. Maria Grazia Chiuri wprowadza tu i tam kody domu: przez halkę, gry prześwitami, doskonałe kroje.


Jasne, naturalne odcienie - biały, beżowy, jeśli kolory - to cyjan niebieski. One są idealne do pracy w ogrodzie, gdy słońce podgrzewa tkaniny. Akcesoria: pasy linowe z zapięciem na płyty CD, naszyjniki z pereł, kapelusze lub torby z rafii udoskonalają tę bardzo pożądaną, typowo wieśniaczą sylwetkę.


W nadrukach - mnóstwo polnych kwiatów, łąkowych bukietów, naturalnych kolorów. Gdzieniegdzie pojawiły się, jak przerywnik, stroje w czarno-białą pepitkę. Ale są to szorty, które też mogą sprawdzić się w ogrodzie...


Parada została opracowana we współpracy z warsztatami Coloco, zajmującymi się kulturą zbiorowych ogrodów jako motorem włączenia miejskiego. Ci artyści krajobrazu, dla potrzeb pokazu zgromadzili 170 drzew, które zostaną później przesadzone w trzech różnych miejscach w regionie paryskim.


Materiały wykorzystane w pokazie (drewno, tkaniny) zostaną odzyskane i ponownie wykorzystane przez stowarzyszenie La Reserve des Arts. Dla dyrektora artystycznego "każdy gest się liczy". Czarująca i oddana letnia muzyka, dopełniała pokazu, przygotowanego przez Marię Grazię Chiuri. (PAP Life)


dki/mdn/


Załączniki
FRANCE PARIS FASHION WEEK
epa06063643 Italian designer Maria Grazia Chiuri appears on the catwalk at the end of the presentation of her Fall/Winter 2017/2018 Haute Couture collection for Christian Dior during the Paris Fashion Week, in Paris, France, 03 July 2017. The presentation of the Haute Couture collections runs from 02 to 05 July. EPA/JULIEN DE ROSA Dostawca: PAP/EPA.

Copyright © PAP SA 2012 Materiały redakcyjne, fotografie, grafy, zdjęcia i pliki wideo pochodzące z serwisów PAP stanowią element baz danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A z siedzibą w Warszawie, i chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Z zastrzeżeniem przewidzianych przez przepisy prawa wyjątków, w szczególności dozwolonego użytku osobistego, ich wykorzystywanie dozwolone jest jedynie po zawarciu stosownej umowy licencyjnej. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.