PAP life
Użytkownik:
Hasło:
Kontakt z redakcją


25.09.2019, 13:13  Moda
wstecz

Pat McGrath: należy inwestować w swoją skórę


Należy do grona czołowych makijażystek. Pat McGrath podkreśla jednak, że sekretem idealnego makijażu jest zadbana cera. Zamiast zbyt mocnego, zaleca dużo snu, wody i ćwiczeń.

Spoglądając na to, kto wykonuje makijaże dla największych domów mody, można odnieść wrażenie, że żaden pokaz nie może odbyć się bez udziału Pat McGrath. Niezależnie od tego, czy tworzy cekinowe makijaże, które można było podziwiać na pokazie Valentino, czy nakleja na rzęsy modelek pióra, czy kreuje ledwo widoczny dla oka świetlisty makijaż - jak na pokazie Victorii Beckham albo Burberry - wszystkie łączy jedno: perfekcja.


Projektanci nazywają ją matką, choć bliżej jej do wizjonerki. Gdy w 2015 roku stworzyła swoją markę kosmetyczną, zaczynając od zaproponowania cieni do powiek nasyconych bogatym złotym pigmentem - produkty sprzedały się w zaledwie sześć minut. Choć sama kocha makijaż, podkreśla, że każda kobieta musi zadbać o to, co jest pod warstwą podkładu.


"Idealna skóra w 2019 roku to skóra, która wygląda perfekcyjnie, ale wciąż pozostaje naturalna, jedynie delikatnie ulepszona. Dziś kobiety chcą mieć perfekcyjny makijaż wykonany w 10 minut, ale równocześnie nie chcą wyglądać jakby wpadły do zbiornika z mąką. Chcemy wyglądać jak my" - zauważa Pat McGrath.


Przyznaje, że im większą mamy obsesję na punkcie makijażu, tym większą zwracamy uwagę na to, w jakiej kondycji jest nasza skóra. "W skórę należy inwestować" - podkreśla.


"Nieskazitelna skóra oznacza, że lepiej czujemy się ze sobą. Wierzę w picie dużej ilości wody, ćwiczenia, dużo snu, zdrową dietę, ograniczenie cukru" - wymienia czołowa makijażystka. Dodaje też, że największą zbrodnią dla skóry jest zasypianie w makijażu.


Zachęca również do większej lekkości w makijażu. Choć wciąż modne jest mocne, niemal teatralne konturowanie, ona zachęca, aby większy akcent położyć na rozświetlenie.


"Konturowanie stało się popularne, ale prawdziwe konturowanie polega na grze świateł i podkreślaniem za jego pomocą poszczególnych elementów twarzy: łuku Kupidyna, środka nosa, kącika oczu i powiek. Kolor konturu - ciemniejszy odcień - powinien być jak najbardziej zbliżony do odcienia skóry, aby nikt nie widział, że go nosisz" - tłumaczy na łamach "The Guardian". (PAP Life)


mdn/ dki/


Załączniki
GERMANY BERLIN FASHION WEEK
epa07692089 A model prepares backstage before the Lena Hoschek show during the Mercedes-Benz Fashion Week in Berlin, Germany, 03 July 2019. The Spring/Summer 2020 collections are presented at the MBFW Berlin from 01 to 03 July. EPA/FILIP SINGER Dostawca: PAP/EPA.

Copyright © PAP SA 2012 Materiały redakcyjne, fotografie, grafy, zdjęcia i pliki wideo pochodzące z serwisów PAP stanowią element baz danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A z siedzibą w Warszawie, i chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Z zastrzeżeniem przewidzianych przez przepisy prawa wyjątków, w szczególności dozwolonego użytku osobistego, ich wykorzystywanie dozwolone jest jedynie po zawarciu stosownej umowy licencyjnej. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.