PAP life
Użytkownik:
Hasło:
Kontakt z redakcją


12.09.2019, 08:08  Zdrowy styl życia
wstecz

Pielęgnacja według Koreanek - przedłużenie zrównoważonego stylu życia


Podwójne oczyszczanie, odpowiednia kolejność aplikowania kosmetyków i masaż - koreański trend pielęgnacyjny opiera się nie tylko na kosmetykach, ale przede wszystkim na samym rytuale i technikach dbania o urodę.

Ekspert w dziedzinie koreańskiej pielęgnacji, Araceli Elchami, podkreśla, że podstawą jest dokładne oczyszczenie skóry. Jak wyjaśnia, Koreanki robią to w dwóch etapach.


"Na początek użyj produktu na bazie olejku, aby usunąć makijaż, kremy i inne zanieczyszczenia, a następnie sięgnij po mydło lub piankę, która oczyści pory" - tłumaczy Elchami.


Wyjaśnia również, że niezwykle ważna jest kolejność stosowania produktów, która przekłada się również na ich skuteczność. W tym wypadku należy kierować się prostą zasadą - zaczynamy od produktów, które są najlżejsze, a kończymy na tych, które mają bogaty skład i teksturę.


"Na odpowiednio oczyszczoną i przygotowaną skórę nakładamy skoncentrowane produkty - serum, esencje, składniki zamknięte w ampułkach. One są ukierunkowane na rozwiązywanie określonych problemów skórnych albo odpowiadają na konkretne potrzeby skóry. Następnie nakładamy krem pod oczy i do twarzy - całość tworzy barierę dla naszej skóry" - wyjaśnia ekspert.


Elchami zdradza również, że stosunkowo nowym trendem w pielęgnacji jest przyjmowanie witamin i suplementów wpływających na kondycję skóry. Sama zachęca do tego, aby starannie dobierać nie tylko kosmetyki, ale również to, co jemy. "Piękna skóra naprawdę zaczyna się od środka" - mówi. Jeśli w diecie brakuje mikroelementów, suplement diety może pomóc uzupełnić braki.


"Koreanki są bardzo uważne w kwestii złuszczania, z jednej strony sięgają po takie zabiegi, z drugiej zaś wiedzą, że muszą być one delikatne" - wyjaśnia kosmetyczka. Wskazuje również, że produkty złuszczające dostosowane są do potrzeb skóry - nie jest to jedna utarta rutyna.


Dla Koreanek masaż to nie tylko relaks. Ekspert podkreśla, że jest jedną z najważniejszych części samego rytuału pielęgnacyjnego. Masaż poprawia zdrowie skóry poprzez zastosowanie fizycznej stymulacji mięśni, poprawia krążenie krwi, limfy. Może również zbawiennie wpływać na napięcie i elastyczność skóry.


"Będąc największym narządem, problemy skórne są związane z wewnętrznymi problemami zdrowotnymi. Pielęgnacja skóry jest przedłużeniem holistycznego, zrównoważonego stylu życia i diety" - dodaje. (PAP Life)


mdn/ jbr/


(Harper's Bazaar)


Załączniki
DOMOWE SPA
Warszawa, 08.09.2017. Kobieta podczas domowego spa. (jt/am) PAP/Jacek Turczyk ***UWAGA!!! ZDJÄ�CIA NIE MOGÄ? BYÄ? WYKORZYSTANE DO TEMATA?W O CHOROBACH WENERYCZNYCH ORAZ PSYCHICZNYCH Z WYA�Ä?CZENIEM DEPRESJI***

Copyright © PAP SA 2012 Materiały redakcyjne, fotografie, grafy, zdjęcia i pliki wideo pochodzące z serwisów PAP stanowią element baz danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A z siedzibą w Warszawie, i chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Z zastrzeżeniem przewidzianych przez przepisy prawa wyjątków, w szczególności dozwolonego użytku osobistego, ich wykorzystywanie dozwolone jest jedynie po zawarciu stosownej umowy licencyjnej. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.