PAP life
Użytkownik:
Hasło:
Kontakt z redakcją


10.09.2019, 08:08  Rozmaitości  Kultura i rozrywka
wstecz

Margot Robbie powraca w roli Harley Quinn


Po "Legionie samobójców" (Suicide Squad) australijska aktorka Margot Robbie znów wkłada kostium szalonej Harley Quinn. Zobaczymy ją w "Birds of Prey", filmie o superbohaterce, gotowej do walki w zagrożonym Gotham.

"Birds of Prey" oznacza powrót Harley Quinn do kina, po pierwszej odsłonie w "Legionie samobójców" (Suicide Squad). W kostiumie superbohaterki, ponownie zobaczymy Margot Robbie, która od kilku lat stała się jedną z najbardziej pożądanych (ale i kasowych) aktorek w Hollywood.


W 2016 r. Margot Robbie wcieliła się po raz pierwszy w rolę szalonej Harley Quinn w filmie "Legion samobójców", który gromadził grupę złoczyńców, dobrze znanych entuzjastom komiksów (Jared Leto jako Joker, Will Smith - Deadshot, Cara Delevingne June Moone/Enchantress). Nawet, jeśli film był krytykowany, pamiętamy przekonujący występ Margot w roli Harley. Jej seksowny i kolorowy kostium był nawet najbardziej poszukiwanym w Google strojem na Halloween w minionym roku. Cztery lata później australijska aktorka powraca do roli Harley Quinn w filmie "Birds of Prey".


W reżyserowanym przez chińsko-amerykańską twórczynię Cathy Yan "Birds of Prey" zobaczymy cztery superbohaterki, gotowe do walki o uratowanie małej dziewczynki: Harley Quinn (Margot Robbie), Batgirl (Cassandra Cain), Black Canary (Jurnee Smollet-Bell) i Huntress (Mary Elizabeth Winstead) tworzą eskadrę superbohaterek w Gotham, łącząc siły, by walczyć z Czarną Maską, odgrywaną przez Ewana McGregora.


Krytycy zaznaczają, że Harley Quinn okazała się idealną rolą dla Robbie. Ogromnym atutem tej aktorki jest umiejętność wcielania się w postaci nieco dziwne, oderwane od rzeczywistości. Dokładnie to przecież pokazała w filmie "Jestem najlepsza. Ja, Tonya" oraz w "Pewnego razu w Hollywood". W pierwszej produkcji wcieliła się w skandalizującą łyżwiarkę figurową, a w drugiej zaś wykreowała portret uosobionej niewinności.


"Birds of Prey" według zapowiedzi, trafi do polskich kin w lutym 2020 r. (PAP Life)


dki/ jbr/


Załączniki
ITALY CINEMA
epa07754037 Australian actress Margot Robbie at the Italian Premiere and red carpet of the movie, Once upon a time in... Hollywood, in Rome, Italy, 02 August 2019. EPA/RICCARDO ANTIMIANI Dostawca: PAP/EPA.

Copyright © PAP SA 2012 Materiały redakcyjne, fotografie, grafy, zdjęcia i pliki wideo pochodzące z serwisów PAP stanowią element baz danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A z siedzibą w Warszawie, i chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Z zastrzeżeniem przewidzianych przez przepisy prawa wyjątków, w szczególności dozwolonego użytku osobistego, ich wykorzystywanie dozwolone jest jedynie po zawarciu stosownej umowy licencyjnej. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.