PAP life
Użytkownik:
Hasło:
Kontakt z redakcją


06.09.2019, 09:09  Rozmaitości  Kultura i rozrywka
wstecz

Jude Law i John Malkovich - gwiazdy Watykanu


W drugiej odsłonie serialu Paolo Sorrentino, Jude Law wyłania się niczym James Bond Watykanu. Jednak tym razem "Młody papież" oddaje miejsca "Nowemu papieżowi", w którego wciela się John Malkovich.

"Podczas gdy pierwszy sezon miał wymiar duchowy - musieliśmy również przedstawić bohaterów - tym razem mogliśmy skupić się bardziej na fabule i wydarzeniach" - przyznał w rozmowie z "Variety" Paolo Sorrentino. Dodał, że ten sezon będzie miał więcej odniesień do bieżących wydarzeń, akcentując dość wyraźnie kwestie fanatyzmu religijnego.


Po bardzo entuzjastycznym przyjęciu pierwszej serii, Law nie spodziewał się, że powstanie drugi sezon, o pomyśle, na który usłyszał podczas festiwalu w Wenecji, gdy promowali "Młodego papieża". "W tamtym czasie wydawało mi się niemożliwe, aby Lenny Belardo poszedł o krok dalej. Realizacja tego pomysłu była cudowna" - wspomniał aktor.


Zdaje się być również niezwykle obiecująca, sądząc po zapowiedziach kontynuacji serialu, w której "Młody papież" ustępuje przynajmniej na chwilę miejsca "Nowemu papieżowi". Wiele emocji wywołał zwiastun, w którym Law, niczym James Bond pojawia się w białych kąpielówkach. Aktor żartował, że nie jest to najbardziej skromny element jego serialowej garderoby.


"Bylibyście zaskoczeni wiedząc, że te kąpielówki nie były najmniejszym z kostiumów jakie przyszło mi nosić. Pewnego dnia na planie zapytałem, co dziś mam nałożyć, otrzymałem niewielki skrawek materiału. Zrobiłem temu zdjęcie, bo w istocie był to najmniejszy kostium jaki do tej pory miałem okazję nosić na planie" - żartował w trakcie konferencji Law.


Paolo Sorrentino zdradził, że wyobrażenie na temat nowego papieża zrodziło się w trakcie wizyty Malkovicha w jego wiejskim domu. "Kiedy spędziliśmy razem trochę czasu, zacząłem kształtować postać tego papieża na podstawie tego, co zaobserwowałem u Malkovicha. Jest idealny do tej roli, ponieważ jest tak tajemniczy jak Watykan, ale ma tę wrodzoną elegancję, którą natychmiast próbowałem uchwycić" - wyjaśnił na łamach "Variety" reżyser.


Sam Malkovich nie szczędził komplementów reżyserowi. "Paolo jest wyjątkowy wśród twórców filmowych, ponieważ ma tak duże poczucie geografii, przestrzeni i umieszczania w niej postaci. Jest znakomitym pisarzem i myślę, że ten serial dotyczy ludzkiego pragnienia czegoś duchowego, w co mogliby uwierzyć" - przyznał Malkovich. (PAP Life)


mdn/ jbr/


Załączniki
ITALY VENICE FILM FESTIVAL
epa07809873 Italian filmmaker Olivier Paolo Sorrentino (C), US actor John Malkovich (R) and British actor Jude Law (L) pose at a photocall for 'The New Pope' during the 76th annual Venice International Film Festival, in Venice, Italy, 01 September 2019. The movie is presented in out of competition at the festival running from 28 August to 07 September. EPA/CLAUDIO ONORATI Dostawca: PAP/EPA.

Copyright © PAP SA 2012 Materiały redakcyjne, fotografie, grafy, zdjęcia i pliki wideo pochodzące z serwisów PAP stanowią element baz danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A z siedzibą w Warszawie, i chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Z zastrzeżeniem przewidzianych przez przepisy prawa wyjątków, w szczególności dozwolonego użytku osobistego, ich wykorzystywanie dozwolone jest jedynie po zawarciu stosownej umowy licencyjnej. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.