PAP life
Użytkownik:
Hasło:
Kontakt z redakcją


09.07.2019, 10:10  Rozmaitości  Kultura i rozrywka
wstecz

Kolejna rola Marilyna Mansona


Amerykański gwiazdor metalu i rocka Marilyn Manson zagra w postapokaliptycznym miniserialu na podstawie powieści Stephena Kinga "Bastion". Na potrzeby produkcji Manson nagrał cover utworu "The End" zespołu The Doors.

Serial opowie o apokaliptycznym świecie, w którym ludzkość została zdziesiątkowana przez plagę. Losy i przetrwanie człowieka na Ziemi uzależnione są od 108-letniej Matki Abagail oraz grupki ocalałych. Muszą jednak zmierzyć się z wieloma przeciwnościami, których uosobieniem jest Randall Flagg, mężczyzna o zabójczym uśmiechu i równie śmiercionośnych siłach.


W produkcji wystąpią m.in. James Marsden, Amber Heard, Whoopi Goldberg i Greg Kinnear. Scenariusz produkcji oparty jest o powieść Kinga z 1978 roku o tym samym tytule.


Podobnie jak większość dzieł Kinga, "Bastion" doczekał się już swojej telewizyjnej adaptacji. Została ona zrealizowana przez stację ABC w 1994 roku. Produkcja liczyła sobie cztery odcinki, w których zagrali m.i. Gary Sinise, Molly Ringwald, Rob Lowe oraz Laura San Giacomo. Jedną z mniejszych ról zagrał sam Stephen King.


Przygotowywany serial ma składać się z 10 odcinków. Za reżyserię i scenariusz odpowiada Josh Boone.


Marilyn Manson znany jest przede wszystkim z prowokujących tekstów, zaskakującego wizerunku i zachowania. Uznany za skandalistę, był tematem wielu kontrowersji, szczególnie pod koniec lat 90. XX wieku.


W 2006 r. piosenkarz został sklasyfikowany na 44. miejscu listy 100 najlepszych wokalistów metalowych wszech czasów według Hit Parader. Z kolei w 2009 r. został sklasyfikowany na 19. miejscu listy 50 najlepszych heavymetalowych frontmanów wszech czasów według Roadrunner Records. W 2011 został sklasyfikowany na 30. miejscu listy 50 największych współcześnie gwiazd rocka według Kerrang. (PAP Life)


zig/ jbr/


Załączniki
USA MUSIC
epa04750526 US musician Marilyn Manson performs at the Rock on the Range Festival in Columbus, Ohio, USA, 15 May 2015 EPA/STEVE C.MITCHELL Dostawca: PAP/EPA.

Copyright © PAP SA 2012 Materiały redakcyjne, fotografie, grafy, zdjęcia i pliki wideo pochodzące z serwisów PAP stanowią element baz danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A z siedzibą w Warszawie, i chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Z zastrzeżeniem przewidzianych przez przepisy prawa wyjątków, w szczególności dozwolonego użytku osobistego, ich wykorzystywanie dozwolone jest jedynie po zawarciu stosownej umowy licencyjnej. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.