PAP life
Użytkownik:
Hasło:
Kontakt z redakcją


03.07.2019, 10:10  Moda
wstecz

Neony, kokardki i cętki - najgorętsze trendy w modzie plażowej


Modny kostium kąpielowy to dla większości kobiet wakacyjny must-have. Wśród obowiązujących w tym sezonie trendów dominują zwierzęce wzory, ozdoby w postaci dziewczęcych kokardek i neonowe odcienie. Plaża domaga się wyrazistych printów i feerii barw.

Sezon urlopowy można oficjalnie uznać za rozpoczęty. Iście tropikalne temperatury nastrajają do organizowania letnich wojaży, których nieodzowną częścią dla wielu z nas pozostaje błogi wypoczynek na plaży. Pakując walizkę przed wyruszeniem w podróż, nie sposób więc zapomnieć o jakże istotnym elemencie wakacyjnej garderoby, jakim jest kostium kąpielowy. Tegoroczne trendy w modzie plażowej oscylują wokół żywych kolorów, fantazyjnych zdobień i wyrazistych, przywodzących na myśl relaks w tropikach, printów.


Zwierzęce wzory


Jesienią i zimą zwierzęce printy zdominowały pokazy najbardziej uznanych designerów. Według globalnej wyszukiwarki modowej Lyst trend ten nie opuści nas jeszcze przez długi czas. Cętki, zebra i wzory imitujące skórę węża czy krowie łaty powracają latem zdobiąc kostiumy kąpielowe. W swoich kolekcjach posiadają je choćby Zimmerman, Haight czy Ganni. Możemy wybierać zarówno spośród skąpych bikini, jak i jednoczęściowych strojów z seksownymi wycięciami.


Grochy


Prawdziwa gratka dla miłośniczek stylu retro: grochy to jeden z najgorętszych obecnie trendów w modzie plażowej. Wzór ten, przywodząc na myśl ikoniczne zdjęcie Marylin Monroe z 1952 roku, na którym gwiazda kina zachwyca w zmysłowym bikini w groszki, idealnie wpisuje się w nieśmiertelny styl pin up. Urokowi grochów uległa w ostatnim czasie Emily Ratajkowski, która na festiwalu Coachella zaprezentowała się w brązowo-białym kostiumie. Choć najpopularniejszym duetem kolorystycznym jest w przypadku grochów czerń i biel, tego lata, wzorem amerykańskiej modelki, postawmy na mniej oczywiste kombinacje barw. Jeśli zaś zdecydujemy się na strój jednoczęściowy, koniecznie wybierzmy model z paskiem, który podkreśli talię.


Kokardy


Najświeższym trendem na sezon wiosna-lato 2019 są kokardy. Ozdobione kokardkami stroje kąpielowe, które w swojej letniej garderobie ma m.in. Rihanna, są modne i praktyczne - wiązanie pozwala na delikatną modyfikację rozmiaru kostiumu, a co za tym idzie dostosowanie go w stu procentach do potrzeb naszej sylwetki. Większe lub mniejsze, umieszczone z przodu kostiumu lub na plecach - kokardy skutecznie dodadzą nam dziewczęcego uroku.


Neonowe odcienie


Neonowe odcienie wciąż cieszą się olbrzymim uznaniem projektantów. W tym sezonie żywe, jaskrawe barwy lansowały na wybiegach m.in. domy mody House of Holland, Prada i Off-White. Kostium kąpielowy w neonowym kolorze znakomicie podkreśli opaleniznę, tworząc nawet iluzję mocniej muśniętej słońcem skóry. Znaną fanką neonowych plażowych strojów jest Kylie Jenner, która niedawno zachwyciła użytkowników Instagrama zdjęciem w skąpym bikini w kolorze limonki - jednego z najbardziej trendowych odcieni tego lata.


Kostium kąpielowy to bez wątpienia letni must-have - szczególnie przed zbliżającym się urlopem. W tym sezonie, z uwagi na mnogość trendów w modzie plażowej, każda z nas z łatwością odnajdzie model dopasowany do swojego stylu i typu sylwetki. Miłośniczki ponadczasowej klasyki niech postawią na inspirowane Marylin Monroe bikini w grochy, zwolenniczkom wyróżniania się z tłumu - nawet na plaży - do gustu przypadnie zaś zapewne kostium w panterkę lub w neonowym kolorze. Pakowanie czas zacząć! (PAP Life)


iwo/ jbr/Copyright © PAP SA 2012 Materiały redakcyjne, fotografie, grafy, zdjęcia i pliki wideo pochodzące z serwisów PAP stanowią element baz danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A z siedzibą w Warszawie, i chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Z zastrzeżeniem przewidzianych przez przepisy prawa wyjątków, w szczególności dozwolonego użytku osobistego, ich wykorzystywanie dozwolone jest jedynie po zawarciu stosownej umowy licencyjnej. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.