PAP life
Użytkownik:
Hasło:
Kontakt z redakcją


15.05.2019, 15:15  Rozmaitości  Kultura i rozrywka
wstecz

Natalia Janoszek - najpierw podbiła Bollywood, teraz Cannes


Jednym z niewielu polskich akcentów tegorocznego festiwalu w Cannes, obok Pawła Pawlikowskiego zasiadającego w jury konkursu, była Natalia Janoszek. Aktorka na czerwonym dywanie zrobiła oszałamiające wrażenie. W Cannes urzeka stylem, w Bollywood dorobkiem aktorskim.

Natalia Janoszek urodziła się w Bielsku-Białej, od trzeciego roku życia związana była z zespołem pieśni i tańca, z którym przez 10 lat reprezentowała Polskę podczas międzynarodowych festiwali tańca na całym świecie. Swoich sił próbowała również w konkursach Miss. Reprezentowała Polskę w ponad 20 międzynarodowych konkursach piękności, jednak to Bollywood okazało się kluczem do sukcesu.


Zadebiutowała rolą Aafreen w produkcji Bollywood "Dreamz". Choć wciąż podkreśla, że dopiero debiutuje na bollywoodzkiej scenie, ma na swoim koncie pierwsze nagrody i coraz poważniejsze role, dzięki którym może pokazać, że jej praca to coś więcej niż taniec i śpiew. Choć, jak sama zdradza, z Indiami nie wiąże swojej przyszłości, prawdopodobnie większy sukces osiągnęłaby mieszkając tam. Ma jednak to szczęście, że rynek filmowy jest tam bardzo obfity, a rocznie produkuje się nawet tysiąc filmów, zatem propozycje spływają same.


W 2018 r. Natalia zagrała w filmie "Chicken Curry Law" - wcieliła się w główną rolę Mayę. Film porusza istotny społeczny problem Indii - bezpieczeństwa kobiet, przemocy seksualnej. O tej kwestii aktorka opowiedziała nie tylko za sprawą swojej roli, aktywnie wspiera też ofiary przemocy seksualnej i organizacje praw kobiet w Indiach.


Jej indyjski sen, może się zamienić w ten amerykański, Janoszek pojawi się bowiem w amerykańskiej komedii "The Swing of Things". (PAP Life)


mdn/ jbr/


Załączniki
WARSZAWA POKAZ KOLEKCJA PAPROCKI & BRZOZOWSKI
Warszawa, 22.05.2018. Gwiazdy na pokazie nowej kolekcji Paprocki&Brzozowski. Nz. aktorka Natalia Janoszek. (soa) PAP/StrefaGwiazd/Stach Leszczyński

Copyright © PAP SA 2012 Materiały redakcyjne, fotografie, grafy, zdjęcia i pliki wideo pochodzące z serwisów PAP stanowią element baz danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A z siedzibą w Warszawie, i chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Z zastrzeżeniem przewidzianych przez przepisy prawa wyjątków, w szczególności dozwolonego użytku osobistego, ich wykorzystywanie dozwolone jest jedynie po zawarciu stosownej umowy licencyjnej. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.