PAP life
Użytkownik:
Hasło:
Kontakt z redakcją


19.04.2019, 10:10  Rozmaitości  Kultura i rozrywka
wstecz

Roger Waters do Madonny: nie jedź na Eurowizję


Roger Waters w otwartym liście zwrócił się do Madonny, aby nie występowała podczas tegorocznego konkursu Eurowizji, odbywającego się w Tel Awiwie. Waters negatywnie ocenia politykę Izraela wobec Palestyńczyków.

"Jeśli wierzysz w prawa człowieka, odwołaj swój występ" - napisał w otwartym liście do Madonny były lider Pink Floyd.


Madonna podczas finałów Eurowizji ma, jako gość imprezy, zaprezentować dwie piosenki. Królowa pop wykona jeden znany utwór oraz jedną nową piosenkę. Według doniesień mediów za swój występ wokalistka ma otrzymać okrągły milion dolarów.


Być może w Tel Awiwie Madonna zaśpiewa utwór "Medellin", wydany właśnie na singlu zapowiadającym nową płytę piosenkarki "Madame X". Piosenkę z Madonną zaśpiewał znany kolumbijski wokalista reggaeton Maluma.


Podczas pobytu w Tel Awiwie gwieździe ma towarzyszyć ekipa licząca 160 osób.


Ostatnia płyta Madonny, zatytułowana "Rebel Heart", miała premierę w 2015 roku. Album "Madame X" ma się pojawić na rynku w tym roku.


Podczas trwającej od początku lat 80. kariery Madonna sprzedała pond 300 mln płyt na całym świecie. Według Księgi Rekordów Guinnessa czyni to ją kobietą z największą liczbą sprzedanych wydawnictw muzycznych w historii. Wśród jej największych hitów znajdują się "Like A Virgin", "Papa Don't Preach", "Like A Prayer", "Vogue", "Take A Bow", "Frozen", "Music", "Hung Up" czy "4 Minutes".


Od początku kariery Madonna jest również aktorką filmową i teatralną. Mimo zdobycia Złotego Globu jej kreacje przeważnie spotykały się z krytyką, a sama artystka zdobyła rekordową liczbę dziewięciu Złotych Malin, tzw. anty-Oscarów. W 2002 roku piosenkarka porzuciła aktorstwo, w późniejszych latach debiutując w innych profesjach związanych z filmem, jak reżyseria, produkcja czy pisanie scenariuszy. Począwszy od 2003 Madonna wydała kilkanaście książek dla dzieci, jest też autorką wydawnictwa "Sex" z 1992 roku.


TVP zadecydowała, że reprezentantem Polski na Eurowizji w Tel Awiwie będzie zespół Tulia. Grupa wykona nową, przygotowaną na konkurs wersję piosenki "Pali się" - "Fire of Love (Pali się)". Tulia zaśpiewa w dwóch językach: polskim i angielskim.


64. konkurs piosenki Eurowizji 2019 odbędzie się w dniach 14-18 maja w Tel Awiwie. W ubiegłym roku piosenką "Toy" finał wygrała reprezentantka Izraela Netta Barzilai. (PAP Life)


zig/ jbr/


Załączniki
COSTA RICA MUSIC
epa07188386 Singer Roger Waters, one of the founders of Pink Floyd, performs as part of his tour 'Us Them' in San Jose, Costa Rica, 24 November 2018. EPA/JEFFREY ARGUEDAS Dostawca: PAP/EPA.

Copyright © PAP SA 2012 Materiały redakcyjne, fotografie, grafy, zdjęcia i pliki wideo pochodzące z serwisów PAP stanowią element baz danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A z siedzibą w Warszawie, i chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Z zastrzeżeniem przewidzianych przez przepisy prawa wyjątków, w szczególności dozwolonego użytku osobistego, ich wykorzystywanie dozwolone jest jedynie po zawarciu stosownej umowy licencyjnej. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.