PAP life
Użytkownik:
Hasło:
Kontakt z redakcją


18.04.2019, 06:06  Rozmaitości  Kultura i rozrywka
wstecz

Festiwale w hasztagach - najpopularniejsza Coachella


Gorący czas muzycznych festiwali można uznać za otwarty. Nadchodzący weekend zapowiada drugą odsłonę festiwalu Coachella - według Instagrama najpopularniejszego festiwalu. Jednak w popularności nie ustępują mu nadchodzący Tomorrowland czy SXSW.

Ponad cztery miliony hasztagów - niewątpliwie Coachella jest festiwalem, na którym należy być i bez wątpienia swoją obecność należy skrupulatnie relacjonować w mediach społecznościowych. Jeśli brać pod uwagę liczbę hasztagów, Coachella jest to dziś najpopularniejszy festiwal, na który ściągają gwiazdy, miłośnicy muzyki i mody.


Kolejnym niezwykle barwnym miejscem jest Tomorrowland. Pod względem popularności mierzonej za pośrednictwem Instagrama, zajmuje on drugie miejsce. Belgijski festiwal to święto fanów muzyki elektronicznej, który przyciąga bajeczną oprawą i najlepszą sceną DJ na świecie. Nic dziwnego, że bilety wyprzedają się w kilka minut. W tym roku festiwal potrwa od 19-28 lipca.


Na podium popularności znalazł się również marcowy festiwal SXSW: South by Southwest. Festiwal odbywający się w Austin w Teksasie, nie ogranicza się do konkretnego gatunku muzycznego i promuje się jako szansa na nawiązanie kontaktów dla profesjonalnych muzyków i platforma startowa dla nowych artystów. Nieco mniej popularny, również odbywający się w marcu, jest Ultra Music Festival, oprócz muzycznych atrakcji festiwal obejmuje także instalacje artystyczne i występy na żywo.


Burning Man, to chyba jeden z najbardziej nieokreślonych i nieoczywistych festiwali na świecie. Odbywający się corocznie w "Rock City", na pustyni Black Rock w północnej Nevadzie, opiera się na 10 kluczowych zasadach, w których najważniejszą jest wyrażanie siebie. W znacznej mierze jednak atrakcyjność Burning Mana polega na aktywności samych uczestników, na ich barwnych strojach, wymyślnych środkach lokomocji czy prowizorycznych konstrukcjach, które ustawiają na pustyni. Bardzo często nawiązują oni do baśni, mitologii, tradycji religijnych, przez co impreza nabiera bardzo niecodziennego charakteru, ocierającego się o kilkudniowe parateatralne zaimprowizowane show bez podziału na widownię i wykonawców. Tegoroczna impreza odbywać się będzie w dniach od 25 sierpnia do 2 września.


Lollapalooza to coroczny festiwal odbywający się w Chicago, łączący w sobie muzykę rockową, heavy metalową, hip-hopową i elektroniczną. Tegoroczna impreza potrwa od 1 do 5 sierpnia, na scenie pojawią się m.in.: Ariana Grande, The Strokes, Childish Gambino i Tame Impala.


Rock in Rio, jak sama nazwa wskazuje, tradycyjnie odbywa się w Rio, choć wydarzenie to obejmuje także Lizbonę, Madryt i Las Vegas. Festiwal obejmuje różne style muzyczne, od rocka po pop, indie i heavy metal. Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w 1985 roku, z zespołem Queen w roli gwiazdy wieczoru. Tegoroczny festiwal odbędzie się w dniach 27-29 września i 3-6 października w Rio, a główni bohaterowie to Drake, Foo Fighters, Bon Jovi.


Glastonbury, najbardziej popularny festiwal w Wielkiej Brytanii, zajął w tym zestawieniu ósme miejsce. Działający od prawie 50 lat festiwal to gratka dla miłośników szeroko pojętego rocka oraz muzyki alternatywnej. Ponadto organizowane są wystawy, przedstawienia teatralne i cyrkowe, pokazy tańca oraz wiele innych. Tegoroczny festiwal odbędzie się w dniach 26-30 czerwca i obejmie występy The Killers, The Cure, Stormzy, Lauryn Hill, Bastille.


Odbywający się w Las Vegas EDC: Electric Daisy Carnival, nie ustępuje w niczym najbardziej barwnym karnawałom. Festiwal światła, laserów - to muzyczny trójwymiar, na którym królują elektroniczne brzmienia. W tym roku festiwal potrwa od 17 od 19 maja, na scenie pojawią się Paul Oakenfold i Paul Van Dyke.


Zajmujący ostatnią, dziesiątą pozycję zestawienia festiwal Bonnaroo, to całkiem nowe wydarzenie muzyczne. Zainaugurowany w 2002 roku festiwal to ekscytująca mieszanka popu, rocka, jazzu, bluesa, gospel i reggae. Impreza odbywa się w największym amerykańskim stanie muzycznym, Tennessee - w tym roku w dniach 13-17 czerwca - a na scenie pojawią się między innymi Post Malone, The Lumineers i Cardi B. (PAP Life)


mdn/ jbr/


Załączniki
BRAZIL MUSIC
epa04729347 DJ Steve Aoke performs on stage on the first day of the Tomorrowland festival, the biggest electronic music festival in South America, in Sao Paulo, Brazil, 01 May 2015. Around 180,000 people are expected to attend the festival. EPA/CARLOS VILLALBA Dostawca: PAP/EPA.

Copyright © PAP SA 2012 Materiały redakcyjne, fotografie, grafy, zdjęcia i pliki wideo pochodzące z serwisów PAP stanowią element baz danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A z siedzibą w Warszawie, i chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Z zastrzeżeniem przewidzianych przez przepisy prawa wyjątków, w szczególności dozwolonego użytku osobistego, ich wykorzystywanie dozwolone jest jedynie po zawarciu stosownej umowy licencyjnej. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.