PAP life
Użytkownik:
Hasło:
Kontakt z redakcją


17.04.2019, 10:10  Rozmaitości  Kultura i rozrywka
wstecz

"Rocketman" w Cannes


Premiera biograficznego filmu o życiu Eltona Johna "Rocketman" odbędzie się w maju, podczas festiwalu filmowego w Cannes. Na polskie ekrany produkcja trafi 7 czerwca.

W roli głównej w biografii Eltona Johna występuje Taron Egerton. Znany z "Gry o tron" Richard Madden wciela się w wieloletniego menadżera wokalisty, Johna Reida. Jamie Bell gra Berniego Taupina, autora piosenek i współpracownika Eltona Johna. Bryce Dallas Howard zagra mamę wokalisty.

 

 

"Rocketman" opowiada o czasach, gdy Elton John pobierał nauki w Royal Academy of Music, gdzie zaczął współpracę z Taupinem, autorem tekstów do takich hitów wokalisty jak tytułowy "Rocket Man" oraz "Crocodile Rock".

 

"Robimy film o czasach, w których kształtował się talent Eltona Johna" - mówił w jednym z wywiadów Egerton. "Wszyscy myślą, że to będzie film biograficzny. Tymczasem to jest raczej musical z elementami fantasy" - dodawał.

 

Lee Hall napisał scenariusz. Matthew Vaughn wyprodukował film wspólnie z Eltonem Johnem i Davidem Furnishem.

 

Studio Paramount miało prosić twórców filmu "Rocketman" o wycięcie jednej ze scen, w której Egerton, jest widoczny nago ze swoim przyjacielem. Scena miała ponoć zostać okrojona, aby film mógł otrzymać kategorię wiekową PG-13. Jednak twórcy obrazu zapewnili, że planowana scena ostatecznie znajdzie się w filmie. Zachęcał ich do tego sam Elton John: "Opowiedzcie to wszystko. Idźcie tak głęboko w kategorię R, jak będzie trzeba" - apelował gwiazdor. Film z kategorią R przeznaczony jest tylko dla widzów dorosłych.

 

W 1976 roku Elton John ogłosił publicznie, że jest biseksualistą, później określił się jako gej. Korzystając ze zmian w brytyjskim prawie zawarł związek małżeński ze swoim partnerem. Para wychowuje dwóch synów, których urodziła surogatka.

 

Brytyjski piosenkarz i pianista zawita do Polski 4 maja (Tauron Arena Kraków) w ramach pożegnalnej trasy "Farewell Yellow Brick Road". Tournee rozpoczęło się we wrześniu 2018 r. w Stanach Zjednoczonych i ma się zakończyć na wyspach Oceanii w 2021 roku. "Czas zjechać z drogi, żebym mógł w pełni żyć następnym rozdziałem mojego życia" - zapowiedział muzyk w oświadczeniu.

 

Ostatnia wizyta Eltona Johna w Polsce miała miejsce w Operze Leśnej w Sopocie w 2017 roku.

 

Elton John jest jednym z najlepiej sprzedających się artystów w historii muzyki. Na koncie ma 38 złotych i 31 platynowych oraz multiplatynowych płyt. Łącznie jego albumy rozeszły się w 250 mln egzemplarzy. To do niego należy rekord najlepiej sprzedającego się singla wszech czasów, wypuszczonego w 1997 roku w nowej wersji "Candle in the Wind", który osiągnął wynik 33 mln egzemplarzy.

 

Elton John jest także autorem muzyki do największych hitów musicalowych zarówno scenicznych, jak i filmowych, takich jak np. "Billy Elliot", "Król Lew" czy "Aida".

 

1 stycznia 1998 roku królowa Elżbieta II nadała Johnowi szlachectwo za promocję kultury brytyjskiej w świecie. (PAP Life)

 

zig/ jbr/


Załączniki
BRITAIN BAFTA AWARDS 2019
epa07360395 (L-R) British actors Jamie Bell, Taron Egerton and Richard Madden in the press room during the 72nd annual British Academy Film Awards at the Royal Albert Hall in London, Britain, 10 February 2019. The ceremony is hosted by the British Academy of Film and Television Arts (BAFTA). EPA/NIK HALLEN Dostawca: PAP/EPA.

Copyright © PAP SA 2012 Materiały redakcyjne, fotografie, grafy, zdjęcia i pliki wideo pochodzące z serwisów PAP stanowią element baz danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A z siedzibą w Warszawie, i chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Z zastrzeżeniem przewidzianych przez przepisy prawa wyjątków, w szczególności dozwolonego użytku osobistego, ich wykorzystywanie dozwolone jest jedynie po zawarciu stosownej umowy licencyjnej. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.