PAP life
Użytkownik:
Hasło:
Kontakt z redakcją


11.02.2019, 12:12  Kulinaria
wstecz

Wprowadź się kawą w romantyczny nastrój...


Walentynki kojarzą się np. z kwiatami i czekoladkami, którymi obdarowują się zakochani. Jednak, jak przekonuje PAP Life Anna Oleksak, tego dnia warto zaskoczyć ukochaną osobę i zaserwować jej kawę, np. z miodem i kardamonem - napój ten w końcu zbliża ludzi...

Anna Oleksak, coffee ambassador Nespresso, przekonuje, że kawa jest napojem idealnym do spotkań ludzi, do rozmów, do spędzania czasu razem. Jak kawą zdobyć serce ukochanej osoby? Ekspertka przyznaje, że kawowych przepisów jest wiele.


"Można podać kawę np. w sposób orientalny i przenieść się trochę w klimat wypoczynku, ciepłego miejsca. Bardzo polecam przepis na bazie kawy rodem z Istambułu, do której wystarczy dodać odrobinę syropu - czy trzcinowego, czy cynamonowego, albo miodu - i odrobinę mlecznej pianki. Do tego cynamon czy goździki i mamy takie rozgrzewające, słodkie cappuccino" - instruuje.


Myśląc o Walentynkach i kawie nie sposób pominąć czekoladę. "Ona zawsze dobrze nam się kojarzy, więc możemy zrobić sobie taki przepis a la mocca. Zachęcam też do tego, żeby zaskakiwać ukochane osoby i podać kawę z odrobiną ziarna kardamonu, a dla osłodzenia użyć syropu czy miodu i podkręcić to skórką z cytryny. Wtedy otrzymamy orzeźwiający napój, który na pewno podbije serce ukochanej osoby" - kwituje. (PAP Life)


pau/ zig/


Załączniki
GDAŃSK TŁUSTY CZWARTEK W KAWIATRNI
Gdańsk, 08.02.2018. Tłusty czwartek w kawiarni Pellowski w Gdańsku, 8 bm. (aw/doro) PAP/Adam Warżawa

Copyright © PAP SA 2012 Materiały redakcyjne, fotografie, grafy, zdjęcia i pliki wideo pochodzące z serwisów PAP stanowią element baz danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A z siedzibą w Warszawie, i chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Z zastrzeżeniem przewidzianych przez przepisy prawa wyjątków, w szczególności dozwolonego użytku osobistego, ich wykorzystywanie dozwolone jest jedynie po zawarciu stosownej umowy licencyjnej. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.