PAP life
Użytkownik:
Hasło:
Kontakt z redakcją


06.02.2019, 11:11  Wywiad
wstecz

Cocooning - dom niczym strefa komfortu (wywiad)


Podobnie, jak w modzie, akcesoria to najlepszy sposób, aby odmienić stylizację - swoją lub pomieszczenia - podkreśla Delia Fischer. Podobnie jak akcenty kolorystyczne, które dodają wnętrzom charakteru i przytulności.

PAP Life: Pudrowy róż stał się odcieniem pokolenia Y, żółty to odcień, który pokochało pokolenie Z, dodatkowo Pantone wskazał na odcień koralowy, jako ten dominujący - jak te odcienie nastrajają nasze wnętrza?


Delia Fischer: Kolory dodają wnętrzom charakteru i przytulności, na całe szczęście ludzie coraz chętniej po nie sięgają! Osobiście lubię, kiedy moje wnętrze jest utrzymane w stonowanych, neutralnych kolorach, do których dodaje akcent kolorystyczny. Akcesoria takie, jak poduszki lub wazony, czy też mniejsze meble - pufy lub krzesła, to świetny pomysł na wprowadzenie koloru do wnętrza. Living coral, czyli kolor roku 2019 według Instytutu Pantone, stworzy piękną kompozycję z neutralnymi barwami (pastelami i beżami) oraz ciemnymi odcieniami zieleni. Ponadto to doskonały kolor na zbliżające się wiosnę i lato!


PAP Life: Czy zastosowanie kolorów, musi współgrać z przeznaczeniem pomieszczenia. Jakimi kolorami warto bawić się w sypialni, a które odcienie lepiej sprawdzą się w pomieszczeniach dziennych?


D.F.: Do sypialni zawsze polecam wybierać delikatne, uspokajające kolory. W moim drugim domu w Montrealu zdecydowaliśmy się użyć odcień zieleni w kolorze szałwii. To kolor, który ma bardzo kojące właściwości. W pokoju gościnnym królują z kolei delikatne odcienie różu. W częściach wspólnych mieszkania kolorystyka może być zdecydowanie bardziej intensywna. Dla przykładu zardzewiałe czerwienie to ważny element nurtu lat 70., który jest wyraźnym trendem wnętrzarskim w 2019 roku. Taka kolorystyka to świetna propozycja, jeśli chodzi o aranżację pokoju dziennego.


PAP Life: Obserwując media społecznościowe można dostrzec pewien minimalizm w wystroju wnętrz, jednak nie jest on pozbawiony przytulności. Dominują biel, beże, szarości - to zamiłowanie do prostoty, oddaje naszą potrzebę wyciszenia?


D.F.: W rzeczy samej. Od kiedy nasze życie staje się coraz bardziej cyfrowe i dynamiczne, dom staje się naszą strefą komfortu. Miejscem służącym do wyciszenia i relaksu. W Westwing określamy tę tendencję jako "Cocooning 2.0.". Masywne, dzianinowe koce, poduszki podłogowe i siedziska wypełnione plastycznym materiałem to główne elementy tego trendu, podobnie jak wspomniane już naturalne kolory.


PAP Life: A może jest to sprytne podejście, które możemy obserwować również w modzie - prosta baza i zabawa modnymi dodatkami, pozwalają romansować z najnowszymi, zmiennymi trendami?


D.F.: Podobnie, jak w modzie, akcesoria to najlepszy sposób, aby odmienić stylizację - swoją lub pomieszczenia. Poszewki na poduszki, wazony, pufy to pomysł na to, jak eksperymentować z trendami bez konieczności zmiany całego wystroju wnętrza.


PAP Life: "Zabawa tekstyliami - sposób na szybką zmianę wnętrza" - to było sztandarowe hasło w tekstach dotyczących designu. W jaki, mniej oczywisty, sposób możemy tchnąć trochę koloru i życia do naszych wnętrz?


D.F.: Kolor niekoniecznie musi być związany z tekstyliami. Może pojawiać się we wnętrzu w postaci mieniącej się kolorami lampy, wazonu lub albumów, które ozdabiają stolik kawowy, przyciągając wzrok intensywnymi barwami.


PAP Life: Czy ciekawym sposobem na ożywienie wnętrza może być zastosowanie tego, co daje nam natura - elementy drewniane, rośliny, wzory roślinne?


D.F.: Zdecydowanie! Moje zainteresowanie aranżacją wnętrz to głównie zasługa mamy, która wciąż dba o to, aby stół ozdabiał bukiet świeżych kwiatów. Pod względem tegorocznych trendów zauważalne jest wykorzystanie naturalnych materiałów. Zwłaszcza w związku ze wspomnianym wcześniej trendem Cocooning, który bazuje m.in. na naturalnym drewnie zaadaptowanym do użytku z wykorzystaniem rzemieślniczych metod.


Delia Fischer - założycielka i Chief Creative Officer Westwing. (PAP Life)


mdn/ zig/Copyright © PAP SA 2012 Materiały redakcyjne, fotografie, grafy, zdjęcia i pliki wideo pochodzące z serwisów PAP stanowią element baz danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A z siedzibą w Warszawie, i chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Z zastrzeżeniem przewidzianych przez przepisy prawa wyjątków, w szczególności dozwolonego użytku osobistego, ich wykorzystywanie dozwolone jest jedynie po zawarciu stosownej umowy licencyjnej. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.