PAP life
Użytkownik:
Hasło:
Kontakt z redakcją


27.01.2019, 10:10  Rozmaitości  Kultura i rozrywka
wstecz

W lutym - dwa koncerty Jose Feliciano


Jose Feliciano dwukrotnie wystąpi w Polsce. Najlepszy gitarzysta pop już 1 lutego zagra w Ergo Arenie, która mieści się na granicy Gdańska i Sopotu oraz 3 lutego w łódzkiej Atlas Arenie. Koncerty odbędą się w ramach jubileuszowej trasy z okazji 50-lecia pracy artystycznej gwiazdy.

Krytycy okrzyknęli go "największym żyjącym gitarzystą", ma na swoim koncie 45 złotych i platynowych płyt. Jose Feliciano występował dla najważniejszych i z najważniejszymi osobami na świecie.


Feliciano jest gitarzystą, który wywarł ogromny wpływ na muzykę popularną. Jest pierwszym artystą latynoskim, który zasłynął na anglojęzycznym rynku muzycznym. Choć prezentuje różne style muzyczne, uznano go za najlepszego gitarzystę jazzowego i rockowego. Feliciano jest jednym z niewielu piosenkarzy, którzy osiągnęli sukces wykonując zarówno utwory hiszpańsko jak i angielskojęzyczne.


Magazyn Guitar Player przyznał mu aż pięć razy tytuł najlepszego gitarzysty pop, ma swoją gwiazdę na Hollywood Walk of Fame oraz odcisk dłoni w Muzeum Madame Tussauds.


Muzyk był 16 razy nominowany do nagrody Grammy i zdobył aż 8 statuetek. W 1996 roku miasto Nowy Jork uhonorowało artystę, nazywając znaną szkołę artystyczną jego imieniem, a magazyn Billboard przyznał mu nagrodę za całokształt twórczości.


Grał dla najważniejszych osób na świecie, wielokrotnie występował i nagrywał ze znakomitymi orkiestrami symfonicznymi jak np. London Symphony Orchestra, Los Angeles Philharmonic oraz Vienna Symphony Orchestra. Tworzona przez niego muzyka pojawiała się w wielu filmach, serialach i programach, a on sam gościł na albumach takich gwiazd, jak chociażby John Lennon, Natalie Cole czy Gloria Estefan. (PAP Life)


zig/ jbr/


Załączniki
COLOMBIA MUSIC
epa04951843 Puerto Rican musician Jose Feliciano performs during the Ajazzgo festival '15th Meeting of Creators of Jazz Fusion and Experimental Cali', in Cali, Colombia, 26 September 2015. EPA/CHRISTIAN ESCOBAR MORA Dostawca: PAP/EPA.

Copyright © PAP SA 2012 Materiały redakcyjne, fotografie, grafy, zdjęcia i pliki wideo pochodzące z serwisów PAP stanowią element baz danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A z siedzibą w Warszawie, i chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Z zastrzeżeniem przewidzianych przez przepisy prawa wyjątków, w szczególności dozwolonego użytku osobistego, ich wykorzystywanie dozwolone jest jedynie po zawarciu stosownej umowy licencyjnej. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.