PAP life
Użytkownik:
Hasło:
Kontakt z redakcją


16.07.2017, 14:14  Rozmaitości  Kultura i rozrywka
wstecz

Osobiste rozmowy Papieża Franciszka


Co byś powiedział papieżowi, gdyby do Ciebie zadzwonił? - tak brzmi zapowiedź najnowszej książki o prywatnych rozmowach papieża ze zwykłymi ludźmi.

Fenomen Papieża Franciszka, polega na tym, że znajduje on czas na rozmowę z hierarchami kościoła i zwykłymi parafianami. Wydawało by się, że żelazne bariery pomiędzy głowami kościoła a zwykłymi ludźmi są nie do zniesienia. A jednak


Jorge Mario Bergoglio, obecny papież, zasłynął, jako duszpasterz, który często osobiście sięga po telefon, by skontaktować się z potrzebującymi jego wsparcia czy rady. Na podstawie jego życia, które cechuje otwartość i troska o zwykłych ludzi powstała książka zatytułowana "Halo, tu Franciszek. Prywatne rozmowy Papieża". W tomie odnajdziemy 20 poruszających historii osób, które w momencie bezsilności zwrócili się bezpośrednio do papieża.


"Halo, mówi Papież Franciszek. Jak się masz?" - Takimi słowami zaczynają się rozmowy telefoniczne Papieża, który przejęty dzwoni do ludzi potrzebujących pocieszenia. Rozmowy są zawsze bardzo konkretne. Począwszy od radości z powodu narodzin dziecka po najboleśniejsze doświadczenia - jak utrata najbliższych, lub ich choroba. Czynił tak będąc w Buenos Aires i nadal tak czyni z Domu św. Marty. "W ten sposób spełniam kapłańską powinność" - wyjaśnia.


Autorem zbioru "Halo tu Franciszek. Prywatne rozmowy Papieża" jest Rosario Carello - popularny włoski dziennikarz, autor bloga, oraz książek o Franciszku.


Polska premiera książki - 19 lipca.


Agata Rachwał (PAP Life)


zig/


Załączniki
VATICAN POPE FRANCIS
epa06040656 Pope Francis waves during his weekly general audience in St. Peter's Square, Vatican City, 21 June 2017. EPA/MAURIZIO BRAMBATTI Dostawca: PAP/EPA.

Copyright © PAP SA 2012 Materiały redakcyjne, fotografie, grafy, zdjęcia i pliki wideo pochodzące z serwisów PAP stanowią element baz danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A z siedzibą w Warszawie, i chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Z zastrzeżeniem przewidzianych przez przepisy prawa wyjątków, w szczególności dozwolonego użytku osobistego, ich wykorzystywanie dozwolone jest jedynie po zawarciu stosownej umowy licencyjnej. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.