PAP life
Użytkownik:
Hasło:
Kontakt z redakcją


14.07.2017, 08:08  Rozmaitości
wstecz

Swing - potańcówka z klimatem


Swing to najweselszy taniec pod słońcem, przekonują Michał Oblaciński i Katarzyna Dybowska, organizujący cykl wakacyjnych potańcówek z muzyką swingową na żywo.

Lat 30. i 40. XX wieku, atmosfera amerykańskich potańcówek tego czasu, gdy na parkiecie królowały swingowe tańce Lindy Hop, Collegiate Shag, Balboa, Charleston i Blues - taki klimat będzie towarzyszyć niedzielnym potańcówkom, które założyciele Studia Tańca Swingowego SWINGOUT.PL organizują w Cudzie nad Wisłą. Raz w miesiącu, w wybrane niedzielne wieczory, będzie można dać się oczarować pięknej retro kulturze.


Taniec swingowy nie pozostawia nikogo obojętnym, a na pewno nie daje szans na podpieranie ścian. Tajniki tego niezwykle dynamiczny tańca będzie można poznać już w najbliższą niedzielę, 16 lipca.


"Poprzez dużą dowolność zarówno w kwestii interpretacji muzyki, jak i modyfikacji figur tanecznych i kroku podstawowego, Lindy Hop oferuje tańczącym niemal nieograniczone możliwości wyrazu artystycznego. Uniwersalny charakter, porywająca muzyka oraz brak sztywnych zasad i reguł sprawiają, że Lindy Hop jest tańcem dla każdego, dzięki czemu zdobywa coraz większą rzeszę miłośników na całym świecie" - czytamy na stronie współorganizatora niedzielnej potańcówki.


W tym miesiącu zagra DJ Cpt. Sparky oraz zespół The Cajun Spices, dzięki któremu przeniesiemy się na ulice nowoorleańskiej dzielnicy French Quarter, gdzie króluje uliczny, nieco brudny jazz tradycyjny. The Cajun Spices to unikatowe połączenie pasji do muzyki i tańca swingowego, to również jedyny w Polsce zespół stworzony przez tancerzy i dla tancerzy. Inspiracji szuka w muzyce legendarnych jazzbandów lat 20. i 30., gypsy jazzie, a także w twórczości współczesnych ulicznych muzyków Nowego Orleanu. (PAP Life)


mdn/ jbr/


Załączniki
THAILAND SWING DANCE
epa05555101 A photo made available on 25 September 2016 shows Thais perform swing dance during the 'Diga Diga Doo - A Vintage Night Out' Swing Dance party in Bangkok, Thailand, late of 24 September 2016. Hundreds of Thai and foreign dance lovers dressed in retro fashion style costumes attend in a 1930s-inspired swing dance party held by Bangkok Swing, a community of local and foreign swing dancer. Swing dancing started in 1920s Jazz Age as form of rebellious partner dance which pulses to the rhythm of jazz music. EPA/RUNGROJ YONGRIT Dostawca: PAP/EPA.

Copyright © PAP SA 2012 Materiały redakcyjne, fotografie, grafy, zdjęcia i pliki wideo pochodzące z serwisów PAP stanowią element baz danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A z siedzibą w Warszawie, i chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Z zastrzeżeniem przewidzianych przez przepisy prawa wyjątków, w szczególności dozwolonego użytku osobistego, ich wykorzystywanie dozwolone jest jedynie po zawarciu stosownej umowy licencyjnej. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.