PAP life
Użytkownik:
Hasło:
Kontakt z redakcją


23.05.2017, 09:09  Rozmaitości  Kultura i rozrywka
wstecz

Kortez i Masha Qrella szykują wspólny projekt


Masha Qrella - jedna z czołowych artystek niemieckiej sceny indie pop oraz Kortez tworzą wspólny projekt muzyczny. Jego premierę zaplanowano 10 września na Festiwalu Łódź Czterech Kultur.

Masha Qrella to artystka o niemiecko-rosyjskich korzeniach, związana z legendarną, berlińską wytwórnią Morr Music. Tworzy delikatne, melodyjne piosenki z domieszką zmysłowej elektroniki. Kortez - okrzyknięty jednym z największych talentów na naszym rynku - w błyskawicznym tempie zdobył fanów i uznanie krytyków. Pianista i puzonista wybrał jednak śpiewanie - melancholijne i intymne.


Masha i jej berliński zespół otwierali kilkanaście koncertów Korteza podczas jego ubiegłorocznej trasy. Obecnie pracują wspólnie nad zupełnie nowymi piosenkami i na Festiwalu Łódź Czterech Kultur zagrają już razem.


"Ten koncert to początek wspólnej muzycznej przygody dwojga znakomitych artystów, a łódzka publiczność jako pierwsza pozna efekty tej współpracy" - zapowiada Marcin Tercjak, kurator sekcji muzycznej festiwalu.


Ich wspólny koncert odbędzie się 10 września w Teatrze Nowym im. K. Dejmka w Łodzi.


Festiwal Łódź Czterech Kultur, który odbywać się będzie w dniach 8-17 września, odwołuje się do wielokulturowych korzeni miasta. W tym roku zaplanowano ok. 30 festiwalowych wydarzeń. Organizatorem imprezy jest łódzkie Centrum Dialogu im. Marka Edelmana. (PAP Life)


szu/ jbr/


Załączniki
ŁÓDŹ KONCERT KORTEZ
Łódź, 06.03.2016. Kortez - Łukasz Federkiewicz podczas koncertu w łódzkim klubie Wytwórnia 6 bm. (gm/mgut) PAP/Grzegorz Michałowski

Copyright © PAP SA 2012 Materiały redakcyjne, fotografie, grafy, zdjęcia i pliki wideo pochodzące z serwisów PAP stanowią element baz danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A z siedzibą w Warszawie, i chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Z zastrzeżeniem przewidzianych przez przepisy prawa wyjątków, w szczególności dozwolonego użytku osobistego, ich wykorzystywanie dozwolone jest jedynie po zawarciu stosownej umowy licencyjnej. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.