PAP life
Użytkownik:
Hasło:
Kontakt z redakcją


17.02.2017, 08:08  Kultura i rozrywka  Wywiad
wstecz

Jakub Gierszał - chłopak z wężem (wywiad)


Pracę przy komedii obyczajowej "PolandJa" Jakub Gierszał zapamięta na długo. W większości scen partnerował mu wąż boa. Aktor potrzebował nieco czasu, by oswoić się z gadem i przełamać swój strach.

PAP Life: W składającej się kilku nowel "PolandJi" przypadła ci rola Artura. Czy mógłbyś go przedstawić?


Jakub Gierszał: Artur to młody chłopak, właściwie mógłby być moim rówieśnikiem. Nie uzyskał jeszcze w życiu pełnej niezależności, pomieszkuje z mamą, stara się studiować, pracować dorywczo. Sporo imprezuje i działa spontaniczne w zależności od swoich potrzeb. Kiedy po jednej z imprez znajduje prawdziwego węża w swoim mieszkaniu, musi w końcu ponieść konsekwencje swoich wygłupów. Oczywiście to nie jest koniec świata i sytuacja graniczna, dlatego ta opowieść to bardziej mrugnięcie okiem do widzów.


PAP Life: Jak zareagowałeś na informację, że twoim partnerem na planie będzie wąż?


J.G.: Kiedy Cyprian Olencki, reżyser i scenarzysta, zaproponował mi, bym zagrał z wężem, zaciekawiło mnie to. W końcu, jak często otrzymuje się taką propozycję? Gdy pierwszy raz zetknąłem się z wężem na próbie, to przez chwilę chciałem się wycofać. Pomyślałem sobie: "Dobra, trudno. Przeliczyłem się. Jednak nie zrobię tego filmu". Po dłuższym czasie udało mi się jednak przełamać, ale to nie była bułka z masłem.


PAP Life: Czy wąż płatał wam na planie jakieś figle?


J.G.: Na planie wąż parokrotnie, zupełnie nagle i niespodziewanie, otwierał dość szeroko swoją paszczę i, dosłownie, syczał. Kiedy dość zaniepokojony pytałem się, co się dzieje, odpowiadano mi, żebym się nie przejmował, bo on tylko sobie ziewa... No cóż, czy naprawdę tylko ziewał? Wątpię. Osobiście, preferuję jednak mniej egzotyczne zwierzęta.


PAP Life: Prywatnie, jakie do tej pory miałeś zwierzęta? Czy masz teraz jakiegoś pupila?


J.G.: Niestety mój obecny tryb życia nie pozwala mi na posiadanie zwierząt. Myślę, że byłyby ze mną dość smutne. Bardzo dużo wyjeżdżam i często się przemieszczam. Ale uwielbiam zwierzęta i chyba ze wzajemnością! Po realizacji +PolandJA+ pojechałem do Berlina do mojej kuzynki i ku mojemu zdziwieniu, okazało się, że razem z nią zamieszkał Louis, wąż boa. Naprawdę się wtedy uśmiałem. Kuzynka była dość zdziwiona moją rozległą wiedzą na temat tych gadów.


W "PolandJi" zagrała plejada gwiazd: Jerzy Radziwiłowicz, Iza Kuna, Michał Żurawski, Roma Gąsiorowska, Katarzyna Zawadzka, Ewa Błaszczyk, Borys Szyc, Grzegorz Małecki, Janusz Chabior, Szymon Bobrowski i Marek Bukowski. Jeśli chodzi o Gierszała, ten występuje w duecie z Pawłem Domagałą.


Akcja filmu rozgrywa się w ciągu 24 godzin, podczas których bohaterowie przeżywają pasmo zabawnych perypetii, radykalnie zmieniających ich życie. "PolandJa" w kinach od 17 lutego.


Rozmawiał Andrzej Grabarczuk (PAP Life)


ag/


Załączniki
WARSZAWA POKOT HOLLAND POKAZ PRASOWY
Warszawa, 06.02.2017. Aktor Jakub Gierszał po pokazie prasowym filmu "Pokot" Agnieszki Holland, 6 bm. w warszawskim kinie Atlantic. (sl/nlat) PAP/StrefaGwiazd/Stach Leszczyński

Copyright © PAP SA 2012 Materiały redakcyjne, fotografie, grafy, zdjęcia i pliki wideo pochodzące z serwisów PAP stanowią element baz danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A z siedzibą w Warszawie, i chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Z zastrzeżeniem przewidzianych przez przepisy prawa wyjątków, w szczególności dozwolonego użytku osobistego, ich wykorzystywanie dozwolone jest jedynie po zawarciu stosownej umowy licencyjnej. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.