PAP life
Użytkownik:
Hasło:
Kontakt z redakcją


16.02.2017, 11:11  Rozmaitości  Kultura i rozrywka
wstecz

Wieczór musicalowy w Warszawie


Na Broadwayu nie ma ferii - brzmi stare powiedzenie. Wiktoria Maria Jabłońska, Jarosław Kozielski, Katarzyna Mazurkiewicz to gwiazdy czwartkowego wieczoru musicalowego w Warszawie. Podczas koncertu zatytułowanego "Od deski do deski" poznamy musicalowe wcielenia bohaterów literatury dziecięcej. Elementem koncertu będzie też lektura krótkich fragmentów wybranych książek.

Podczas koncertu posłuchamy, co ma do zaśpiewania Doktor Doolittle, poznamy jakie są skryte marzenia Kopciuszka, a Piotruś Pan przypomni, jak ważna jest fantazja. Bohaterami przedstawienia będą też Cruelli de Mon, czy Mary Poppins.


Wśród solistów - Wiktoria Maria Jabłońska, absolwentka ZPSM I st. w Siedlcach w klasie fortepianu u Ewy Hawryluk-Kamoli oraz PSM II st. im. F. Chopina w Warszawie w klasie wokalnej u Małgorzaty Kustosz - Piątosy. Występowała w CKK w Katowicach w musicalu dla dzieci "Bajka o Jazzie" a także w "Prześlicznej wiolonczelistce", polskim musicalu z przebojami Skaldów, gdzie wcieliła się w postać Ani oraz Katarzyny Figurskiej. W 2015 roku Odtwórczyni Idy/Idalii w musicalu z przebojami grupy Queen "Rapsodia z demonem" w warszawskim Teatrze Rampa. Występuje również w spektaklu Jesus Christ Superstar (Teatr Rampa) oraz Książę czy Żebrak (Teatr Tintilo).


Jarosław Kozielski to aktor i wokalista, absolwent London College of Music. Ma na swoim koncie role w Teatrze w Oknie w "Był dzień Wigilii... Zaczarowani", W "Cieniu" w reżyserii Teresy Kurpias-Grabowskiej w Filharmonii Gdańskiej oraz Lawrence Hall w Londynie ("Dracula", "Bad Girls").


Katarzyna Mazurkiewicz jest absolwentką klasy fortepianu PSM II st. im. J. Elsnera oraz klasy skrzypiec w POESM nr 1 w Warszawie. Ukończyła z wyróżnieniem czteroletni kurs Improwizacji Fortepianowej w Fundacji "Bednarska" w klasie prof. S. Esztenyiego. Realizując program studiów I stopnia obowiązujący na wydziałach Kompozycji oraz Improwizacji.


Koncert "Od deski do deski" - Wieczór musicalowy w Warszawie odbędzie się w czwartek w Mazowieckim Instytutucie Kultury. Początek imprezy - godz. 19:00. (PAP Lifge)


zig/Copyright © PAP SA 2012 Materiały redakcyjne, fotografie, grafy, zdjęcia i pliki wideo pochodzące z serwisów PAP stanowią element baz danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A z siedzibą w Warszawie, i chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Z zastrzeżeniem przewidzianych przez przepisy prawa wyjątków, w szczególności dozwolonego użytku osobistego, ich wykorzystywanie dozwolone jest jedynie po zawarciu stosownej umowy licencyjnej. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.