PAP life
Użytkownik:
Hasło:
Kontakt z redakcją


14.02.2017, 16:16  Obyczaje i osobliwości  Rozmaitości  Codzienne sprawy
wstecz

Studenci zrobili walentynkowy prezent wcześniakom


Nietypowy prezent walentynkowy przygotowali studenci w Szpitalu Miejskim w Rudzie Śląskiej (Śląskie). Salę dla wcześniaków wymalowali w czerwone serca i maskotki.

Jak podkreśliła prezes szpitala dr Katarzyna Adamek, sala zyskała nowy i bardzo estetyczny wygląd. Już wkrótce wprowadzą się do niej mali lokatorzy z rodzicami.


"Staną tu inkubatory dla wcześniaków i cały specjalistyczny sprzęt obsługiwany przez nasz personel. To miejsce, nie tylko w walentynki, wypełni się empatią i miłością w najczystszej postaci, miłością matki i ojca do dziecka. Myślę, że w tak przyjaznej scenerii i atmosferze, spędzając na oddziale neonatologii nierzadko nawet trzy miesiące, poczują się choć trochę jak u siebie w domu" - powiedziała.


Prorektor ds. nauki Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej prof. Marek Walancik podkreślił z kolei, że ta inicjatywa wzbudza u przyszłych menadżerów społeczną wrażliwość.


"Staramy się wpoić naszym studentom, że zarządzanie to nie tylko kalkulacja zysków i strat, dążenie do osiągnięcia wyłącznie celów materialnych. Bycie społecznie odpowiedzialnym oznacza otwartość na potrzeby innych, radość ze wspólnych działań i wzmacnianie relacji z otoczeniem" - powiedział.


Do szpitala w Rudzie Śląskiej kierowane są kobiety ciężarne z całej południowej Polski. Od czerwca 2012 r. działa tam Bank Mleka Kobiecego, co pozwala karmić wcześniaki najlepszym możliwym pokarmem. Rocznie w rudzkim szpitalu na świat przychodzi ok. 2 tys. dzieci. (PAP Life)


lun/ jbr/Copyright © PAP SA 2012 Materiały redakcyjne, fotografie, grafy, zdjęcia i pliki wideo pochodzące z serwisów PAP stanowią element baz danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A z siedzibą w Warszawie, i chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Z zastrzeżeniem przewidzianych przez przepisy prawa wyjątków, w szczególności dozwolonego użytku osobistego, ich wykorzystywanie dozwolone jest jedynie po zawarciu stosownej umowy licencyjnej. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.