PAP life
Użytkownik:
Hasło:
Kontakt z redakcją


24.01.2017, 11:11  Turystyka
wstecz

Termalna kultura w Chochołowie


Kompleks basenów termalnych w Chochołowie koło Zakopanego, oprócz relaksu dla ciała, oferuje relaks dla duszy. W Termach ruszył cykl wydarzeń kulturalnych, podczas których będzie można podziwiać prace lokalnych artystów.

"W Chochołowskich Termach serwujemy relaks i rozrywkę na różnych poziomach, więc dlaczego nie połączyć ich z wydarzeniami o charakterze kulturalnym" - powiedział Marek Wnukowicz z Chochołowskich Term. "W naszym regionie mamy sporo uzdolnionych artystów i to właśnie im dedykujemy przestrzeń na parterze, dając tym samym szansę ich pracom na dotarcie do szerszego kręgu odbiorców. Wszak termy odwiedzają mieszkańcy całej Polski, a także nasi zagraniczni sąsiedzi" - dodał.


Wystawy, które będą zmieniały się co kwartał, będą prezentowane na parterze gmachu Chochołowskich Term. Ekspozycje będą witały przybywających do kąpieliska gości.


Pierwszą artystką, której prace wystawiono w Chochołowskich Termach jest Zofia Szwajnos prezentująca cykl fotografii "Nadmiar ciszy". Na co dzień grafik, fotoreporter, z wykształcenia plastyk i technik organizacji reklamy. Na Podhalu znana między innymi z cyklu "Witajcie", na którym ukazuje na łamach Tygodnika Podhalańskiego pierwsze kadry z życia noworodków oraz ze zdjęć z zawodów ski-alpinistycznych odbywających się w Tatrach. W cyklu "Nadmiar ciszy" Szwajnos ukazała swoją największą pasję, czyli góry.


Podczas kolejnych wystaw będzie można podziwiać także podhalańską rzeźbę, malarstwo, rękodzieło i wszelkie artystyczne pasje górali.


Chochołowskie Termy działające na pograniczu Chochołowa i Witowa zostały otwarte w czerwcu 2016 roku. Baseny wypełnione są wodą o właściwościach leczniczych i terapeutycznych wydobywaną z głębokości blisko 3600 m. Łączna powierzchnia basenów to ok. 3 tys. m2. Obiekt dysponuje największym saunarium na Podhalu w tym przeszkloną sauną z widokiem na Tatry, SPA, strefą malucha i salami konferencyjnymi. Posiada także pierwszy w Polsce kryty basen pływacki wypełniony wodą termalną.(PAP)


szb/ zig/


Załączniki
CHOCHOŁÓW BASENY GEOTERMALNE
Chochołów, 23.05.2016. Baseny geotermalne w Chochołowie, 23 bm. Bedą to największe baseny geotermalne na Podhalu. Powierzchnia lustra wody to 3000 m2, a w skład ośrodka wchodzą min. baseny, sauny, strefy lecznicze i odnowy biologicznej, wodne place zabaw i strefy dla dzieci. Całość inwestycji to ok. 120 mln. złotych z czego część finansowana jest ze środków UE. Otwarcie kompleksu zaplanowano na 1 czerwca br. (gm/mr) PAP/Grzegorz Momot

Copyright © PAP SA 2012 Materiały redakcyjne, fotografie, grafy, zdjęcia i pliki wideo pochodzące z serwisów PAP stanowią element baz danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A z siedzibą w Warszawie, i chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Z zastrzeżeniem przewidzianych przez przepisy prawa wyjątków, w szczególności dozwolonego użytku osobistego, ich wykorzystywanie dozwolone jest jedynie po zawarciu stosownej umowy licencyjnej. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.