PAP life
Użytkownik:
Hasło:
Kontakt z redakcją


13.01.2017, 15:15  Turystyka
wstecz

Andaluzyjskie rezydencje wabią cudzoziemców


W południowej Hiszpanii, w regionie Andaluzji, przybywa rezydencji do remontu, które wabią obcokrajowców swoimi stosunkowo niskimi cenami. Wiele z nich to budynki, w których przez lata mieszkały arystokratyczne lub zamożne rodziny.

Działające na terenie południowej Hiszpanii agencje nieruchomości coraz częściej polują na zagranicznych klientów promocyjnymi ofertami starych domów nadających się do modernizacji. Wśród nich są nawet małe pałace.


Niektóre z wystawianych na sprzedaż starych domów można w Andaluzji nabyć już za około 200 tys. euro. Zainwestowana kwota może się szybko zwrócić, bo niektórzy decydują się w nabytym domu uruchomić małych hotel lub pensjonat.


Jak poinformował architekt Honorio Aguilar, w większości ofert agencji nieruchomości ceny są znacznie zaniżone i uwzględniają zwykle tylko wartość nabycia nadającej się tylko do remontu rezydencji.


Niektóre obiekty są bardzo atrakcyjne cenowo. Na przykład w zlokalizowanej koło Sewilli miejscowości Lebrija duży dom można kupić już za 20 tys. euro. Dodatkowe 60 tys. niezbędne są na inwestycje służące odbudowie zniszczonego obiektu.


Z kolei w Jerez de Frontera koło Kadyksu małe, choć zdegradowane pałacyki, kupić można za 120 tys. euro. Taką samą sumę trzeba wydać na inwestycje w remont budynku.


Eksperci wskazują, że dużą zaletą inwestowania w hiszpańską turystykę jest powiększająca się z roku na rok liczba turystów, a także coraz większe wydatki zagranicznych urlopowiczów w tym iberyjskim kraju.


Miniony rok był rekordowym dla turystyki w Hiszpanii, która osiągnęła nienotowaną wcześniej liczbę zagranicznych turystów oraz rekordowe wpływy z ich wizyt. 75,3 mln urlopowiczów zostawiło tej iberyjskiej gospodarce około 77 mln euro.


Najliczniejszą grupę zagranicznych urlopowiczów stanowili w minionym roku w Hiszpanii Brytyjczycy. Łącznie przybyło ich prawie 17 mln, czyli o 12,3 proc. więcej wobec 2015 r. Innymi nacjami, które w ub.r. chętnie odwiedzały Hiszpanię byli Francuzi oraz Niemcy. W obu przypadkach urlop w tym iberyjskim kraju spędziło po 10,7 mln osób, czyli odpowiednio o 7,1 i 6,1 proc. więcej niż we wcześniejszym roku.


Najpopularniejszymi kierunkami turystycznymi w Hiszpanii były w ub.r. Katalonia, Baleary oraz Wyspy Kanaryjskie. Dotarło tam odpowiednio po 17 mln, 12,9 mln i 12 mln urlopowiczów. (PAP Life)


zat/ jbr/


Załączniki
SPAIN FOREST FIRE
epa03805433 View of the evacuated village of Estellencs in Palma de Mallorca on 28 July 2013 where the inhabitants have been evacuated due to the forest fire. Up to eight aircraft, seven helicopters and 275 people from different Forces are working in the extinction of the fire that was declared 26 July in Andratx and has already burnt nearly 2,000 hectares. EPA/MONTSERRAT T DIEZ Dostawca: PAP/EPA.

Copyright © PAP SA 2012 Materiały redakcyjne, fotografie, grafy, zdjęcia i pliki wideo pochodzące z serwisów PAP stanowią element baz danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A z siedzibą w Warszawie, i chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Z zastrzeżeniem przewidzianych przez przepisy prawa wyjątków, w szczególności dozwolonego użytku osobistego, ich wykorzystywanie dozwolone jest jedynie po zawarciu stosownej umowy licencyjnej. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.