PAP life
Użytkownik:
Hasło:
Kontakt z redakcją


28.12.2016, 09:09  Turystyka
wstecz

Najchętniej za granicę w długi weekend...listopadowy


Lato nie jest wśród Polaków tak popularnym okresem na zagraniczne podróże, jak można by sądzić. Okazuje się, że najwięcej zagranicznych lotów Polacy zaplanowali w mijającym roku na... listopad i wrzesień. Najczęściej szukali wyjazdów między 10 a 13 listopada.

Choć sezon letni jest powszechnie uznawany jako najpopularniejszy okres na zagraniczne wojaże, to - jak wynika z analizy wyszukiwarki turystycznej KAYAK.pl. - w rzeczywistości Polacy przez cały rok podróżują po świecie, a nowe miejsca chętnie odkrywają nie tylko w ramach tradycyjnych urlopów, ale także podczas długich weekendów.


Analiza wykazała, że letnie miesiące nie są tak popularne na planowane wyjazdy, jak można by przypuszczać. Zainteresowanie lotami jest niemal równo podzielone między wszystkie miesiące roku - jednak najwięcej lotów zaplanowano w mijającym roku na listopad - 12 proc. Polacy chętnie podróżowali także we wrześniu (10 proc.) oraz w kwietniu, sierpniu i październiku - po 9 proc. wszystkich planowanych lotów. Najmniej popularnym miesiącem na podróż okazał się styczeń - Polacy planowali na początek roku jedynie 6 proc. wszystkich wyjazdów.


Z analizy wynika także, że 1-3-dniowe podróże oraz trwające od 4 do 7 dni były niemal równie popularne, co wyjazdy o długości do dwóch tygodni. Najwięcej wyszukiwań w serwisie zostało odnotowanych pod koniec letnich wakacji - w ostatnich dniach sierpnia.


W wyszukiwarce Polacy najczęściej szukali połączeń lotniczych w terminach około weekendowych, chętnie korzystając z dodatkowych dni wolnych przypadających na święta. Najczęściej szukaną kombinacją dat były podróże zaczynające się 10 listopada z powrotem planowanym na 13 listopada.


Weekend związany ze Świętem Niepodległości zdecydowanie przebił najpopularniejszy weekend wiosenny, czyli majówkę (od 29 kwietnia do 3 maja), która znalazła się dopiero na czwartym miejscu w rankingu popularności. Okazało się także, że Polacy chętnie planowali wakacyjne wyjazdy poza sezonem, szukali bowiem dłuższych wyjazdów m.in. we wrześniu.


Analiza wykazała, że najchętniej szukamy atrakcyjnych zagranicznych wyjazdów... w pracy. Najwięcej wyszukiwań wykonano w poniedziałki, wtorki i środy - w 2016 roku była to niemal połowa wszystkich zapytań. W weekendy Polacy raczej korzystają z czasu wolnego, bowiem w soboty odnotowano najmniej wyszukiwań (11 proc.) w porównaniu z innymi dniami tygodnia. (PAP Life)


szu/ jbr/Copyright © PAP SA 2012 Materiały redakcyjne, fotografie, grafy, zdjęcia i pliki wideo pochodzące z serwisów PAP stanowią element baz danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A z siedzibą w Warszawie, i chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Z zastrzeżeniem przewidzianych przez przepisy prawa wyjątków, w szczególności dozwolonego użytku osobistego, ich wykorzystywanie dozwolone jest jedynie po zawarciu stosownej umowy licencyjnej. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.